Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Łamigłówki do wydruku - OWOCE i WARZYWA / Zdrowe odżywianie

Wszystkie dzieci lubią ciasteczka i inne słodkości. Dla niektórych przysmakiem są hamburgery czy inne wymysły naszej cywilizacji. Nic dziwnego, że w wielu krajach prawdziwym problemem staje się otyłość u dzieci już w bardzo wczesnym wieku. A przecież raz powstałe komórki tłuszczowe pozostają w organizmie człowieka na zawsze. Otyłość w dzieciństwie jest przyczyną skłonności do tycia przez całe życie.

Dlatego tak ważne jest, byśmy wyrabiali w dzieciach prawidłowe nawyki żywieniowe. Wiele można zdziałać przez rozmowę z dzieckiem, jeszcze więcej przez wspólne zabawy w kuchni i przygotowywanie zdrowych posiłków, także według pomysłu dziecka. Niech nasze ćwiczenia i łamigłówki staną się również małą pomocą w tej nauce zdrowego odżywiania.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn

Zobacz również:

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.