Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Łamigłówki - POLSKA, MOJA OJCZYZNA

łamigłówki dla uczniów - klasy drugie i trzecie - ćwiczenie do wydruku -Polska moja ojczyzna - chorągiew królewska - symbole narodowe

Takie pojęcia jak ojczyzna, patriotyzm czy naród są ważne dla każdego Polaka bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Równie istotne jest przywiązanie do hymnu, godła i flagi.
Zachęcamy do rozwiązywania łamigłówek, które przybliżą dzieciom polskie symbole narodowe, ich historię oraz znaczenie, a także dostarczą ogólnej wiedzy o Polsce. Prezentujemy również ćwiczenia na temat rzeki Wisły oraz jednego z najważniejszych polskich świąt – Narodowego Święta Niepodległości.

Ćwiczenia – związane głównie z Narodowym Świętem Niepodległości – przeznaczone dla starszych uczniów (od klasy 4) są dostępne tutaj: Łamigłówki - Dzień Niepodległości.

Sprawdź też ćwiczenia w innych działach:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.