Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Linie tramwajowe

linie tramwajowe

Linie tramwajowe to ćwiczenie nawiązujące do schematów miejskich sieci tramwajowych. Przygotowaliśmy dwa rodzaje arkuszy.

Pierwszy rodzaj arkuszy (1-5) zawiera fikcyjne schematy sieci tramwajowych. Zaznaczone są na nich przystanki początkowe i końcowe wszystkich zamieszczonych linii, których jest zazwyczaj siedem na każdym z arkuszy. Na mapkach zaznaczone zostały także wskazówki niezbędne do tego, by prawidłowo odczytać schemat.

Zadaniem dziecka jest prześledzić trasę wszystkich linii, kierując się wskazówkami w postaci strzałek i przyporządkować do każdego zestawu strzałek odpowiedni numer tramwaju. Numery wpisujemy w pola w kształcie kółek.

Możesz zachęcić dziecko, by na schemacie narysowało drogę każdego tramwaju innym kolorem kredki.

Drugi rodzaj arkuszy (6-10) jest łatwiejszy do rozwiązania. Zamieściliśmy na nich po trzy proste schematy, przedstawiające trasę tylko dwóch linii. Dziecko ma za zadanie narysować na schemacie trasę każdego tramwaju, podążając za strzałkami umieszczonymi poniżej rysunku.

Dostępne są następujące arkusze:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn

Wesołej zabawy!

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.