Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Mały chemik - Pokoloruj według symboli

ćwiczenie na percepcję wzrokową

Zapraszamy do ćwiczenia, w którym dzieci utrwalą umiejętność rozróżniania liter, a także będą rozwijać percepcję wzrokową i małą motorykę. Kolorujemy cząsteczki zgodnie z legendą - umieszczony w danym polu symbol pierwiastka podpowie, jakiego koloru użyć.

Ćwiczenie nadaje się również dla dzieci, które nie znają jeszcze znaczenia liter. W takim przypadku będzie to standardowe ćwiczenie na percepcję wzrokową, polegające na rozróżnianiu znaków graficznych o różnych kształtach.

Specjalnie dla dzieci, których będzie rozpierała ciekawość i żądza wiedzy, zamieściliśmy przy każdej cząsteczce jej chemiczną nazwę. Nazwy są drobnym drukiem, by nie zakłócały odbioru ćwiczenia i są przeznaczone do odczytania - w razie potrzeby - przez osobę dorosłą.

Życzymy przyjemnej zabawy :)

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.