Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Mały chemik - Znajdź ten sam i pokoloruj

ćwiczenie na percepcję wzrokową

Zadaniem dziecka jest połączyć w pary cząsteczki chemiczne o identycznym kształcie, a następnie pokolorować biało-czarne tak, by obie cząsteczki w danej parze wyglądały tak samo. Jest to ćwiczenie na spostrzegawczość i doskonalenie orientacji przestrzennej.

Do każdego zadania dołączyliśmy arkusz Dodatek, w którym użyte w zadaniu cząsteczki są podpisane swoimi prawdziwymi nazwami. Wiele z nich to substancje znane nam z życia codziennego.

Dzięki tej "ściądze", jeśli dziecko - ciekawe świata - zapyta Cię o nazwę jakiejś cząsteczki, otrzyma kompetentną odpowiedź :).
I ta odpowiedź będzie znacznie lepsza niż: "Wiesz, kochanie, no cóż... nigdy nie lubiłam chemii..." lub, co gorsza (!), "Jesteś na to za mały".

Jeśli dziecko dobrze już zna litery, może samodzielnie - korzystając ze ściągi "Dodatek" - nanieść na swój arkusz z wykonanym zadaniem odpowiednie symbole literowe. Dzięki temu, proponowane tu przez nas ćwiczenie uzyska dodatkowy stopień trudności :).

Życzymy przyjemnej zabawy!

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.