Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Mały Projektant

Wyobraźnia, kreatywność, inteligencja wizualno-przestrzenna to cechy, które przydają się nie tylko w dzieciństwie, ale i w dorosłym życiu. Warto je rozwijać od najmłodszych lat, gdyż to, co nie jest używane - po prostu zanika :).

Mały Projektant to narzędzie, które umożliwi rozwój w tych obszarach. Dodatkowo pomoże dziecku oswoić się z różnorodnością figur, ich kształtami i właściwościami.

Czy wiesz, że z figur można wyczarować najprzeróżniejsze rzeczy? Klaun na miniaturce obok to tylko jeden z wielu przykładów. Wystarczy dobrać figury, właściwie je ułożyć, nadać im odpowiednie wymiary, barwy, faktury - i już :).

Wyczaruj piękne lub zabawne obrazy z figur!

Jeśli jesteś tu po raz pierwszy, zapoznaj się ze wskazówkami niżej na tej stronie.
Jeśli chcesz od razu przejść do programu, kliknij w link:

WSKAZÓWKI

W programie znajdują się 4 duże panele przycisków (górny, dolny, lewy i prawy),
przy czym panele boczne mają jeszcze dodatkowe zakładki z opcjami kształtów i barw.

Spójrz na podstawowe funkcje tych paneli:Figury możesz w dowolny sposób przenosić w inne miejsce, obracać na różne strony, rozciągać i zwężać:W programie możemy nie tylko wymyślać własne kompozycje z figur, ale także jest możliwość tworzenia obrazków wg zadanego wzoru. Taka forma zabawy będzie świetnym ćwiczeniem na percepcję wzrokową i logiczne myślenie. Trzeba bowiem nie tylko wybrać właściwe figury, ułożyć je w dobrym miejscu, nadać właściwy rozmiar i wypełnić odpowiednim kolorem i deseniem. Jest jeszcze jedno nie lada wyzwanie - należy przemyśleć, które figury będą na wierzchu, a które pod spodem, aby uzyskać efekt widoczny na podglądzie:Życzymy wspaniałej, twórczej zabawy!

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.