Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Obrazki do wydruku - KSZTAŁTY I FIGURY

Arkusze 1 i 2 zawierają po 6 obrazków (6 słów) i są dostępne w trzech wersjach: z podpisem małymi literami, z podpisem dużymi literami oraz bez podpisu. Wybierz wersję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Oprócz tego możesz wybrać wersję biało-czarną lub w kolorze.

Do zabawy w memorki trzeba będzie wydrukować dwa razy ten sam arkusz, żeby uzyskać np. dwa koła. Jednak w rezultacie otrzymasz koła w tym samym kolorze, co ułatwi dziecku skojarzenie tej pary. Taka opcja jest dobra dla dzieci, które jeszcze nie bardzo potrafią rozróżniać figury i kolor będzie dla nich praktyczną wskazówką.

Dla starszych dzieci lepiej wydrukować arkusze 3-6. Na każdym z tych arkuszy jest już para figur, np. dwa kwadraty, przy czym każdy z nich jest w innym kolorze. Dzięki temu dziecko w zabawie nie będzie mogło wspomóc się kolorem, a będzie zdane jedynie na umiejętność rozróżniania kształtów. Arkusze 3-6 dostępne są tylko w kolorze.

Obrazki podpisaliśmy dosyć szczegółowo. Oczywiście przedszkolak nie musi wiedzieć, jak wygląda trójkąt prostokątny, a jak równoramienny i nie trzeba mu tym zaprzątać głowy. To samo dotyczy innych figur. W przypadku przedszkolaka, wystarczy, że wizualnie odróżni on elipsę od trapezu, nie musząc wcale znać ich nazw.

Dziecko w wieku szkolnym natomiast może już powoli oswajać się ze wszystkimi nazwami - a przynajmniej opatrzyć się z nimi i odpowiadającymi im figurami.

Takie same obrazki, ale w większym rozmiarze (2 obrazki na arkuszu) znajdziesz tutaj: Memorki XL do wydruku - Kształty i figury

Dostępne są następujące arkusze:

figury
Arkusze nr 3-6
Arkusz 3:
trójkąt równoboczny, trapez, pięciobok
Arkusz 4:
równoległobok, elipsa, trójkąt prostokątny
Arkusz 5:
koło, trójkąt równoramienny, kwadrat
Arkusz 6:
prostokąt, okrąg, romb
Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.