Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Obrazki z figur

Obrazki z figur to ćwiczenia, w których dziecko wyszukuje i liczy figury geometryczne danego rodzaju i zapisuje w kratkach uzyskany wynik.

Na każdym z arkuszy są użyte różnorodne figury i tworzą one tematyczną kompozycję. Dziecko nie tylko udoskonala swoją umiejętnośc liczenia do 10, ale także ćwiczy percepcję wzrokową oraz zapoznaje się i oswaja z kształtami figur geometrycznych.

Obrazki można wykorzystać do liczenia tylko pojedynczych, odrębnych figur (łatwiejsza wersja ćwiczenia) lub poszerzyć poszukiwania o te kształty,
na które składają się inne figury - np. jeśli dwa trójkąty składają się na kwadrat, liczymy nie tylko trójkąty, ale i kwadrat (wersja trudniejsza). Ważne, żeby ustalić, której wersji się trzymamy i być konsekwentnym.
Dzieci na poziomie szkolnym powinny umieć zauważyć wszystkie figury - także te składające się z kilku innych.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.