Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Od słowa do słowa

Łamigłówka literowa Od słowa do słowa

"Od słowa do słowa" to łamigłówka literowa, dzięki której dziecko potrenuje analizę i syntezę literową, poćwiczy logiczne myślenie oraz uaktywni swój zasób słownictwa.

Zadaniem dziecka jest utworzyć łańcuch wyrazów, w którym każde słowo powstaje przez zmianę jednej litery w słowie poprzednim. Podane jest słowo pierwsze i docelowe oraz podpowiedzi do pozostałych. W zestawie nr 3 (słowa 5-literowe) słowo docelowe nie jest podane, dziecko dochodzi do niego samodzielnie.

Słowo może być dowolną częścią mowy, choć większość z nich to rzeczowniki. Staraliśmy się użyć w ćwiczeniu tylko takie słowa, które są dziecku znane przynajmniej ze słyszenia. Dzieci jednak mają różny zasób słownictwa, dlatego sugerujemy, by wykonywały ćwiczenie wspólnie z osobą dorosłą (rodzicem, nauczycielem), która w razie potrzeby naprowadzi dziecko na właściwy wyraz.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.