Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Tomcio Wiercipiętek - opowiadanie do wydruku (dla przedszkolaków)

Jest to opowiadanie o małym chłopcu, który miał trudności z różnymi przedszkolnymi zadaniami. Opowiadanie jest w wersji do wydruku i towarzyszą mu dwa ćwiczenia: wycinanie krasnoludka (ćwiczenie 1) oraz sznurowanie bucika (ćwiczenie 2).

Do sznurowania przygotowaliśmy dwie wersje bucików:

a/ bucik widziany z boku - należy wyciąć oba buciki (A i B), podkleić je brystolem, pokolorować, wyciąć i złożyć ze sobą, tak jak byśmy stawiali dwie nogi obok siebie.

Wersja dla dzieci młodszych: maluch przewleka sznurówkę przez dziurki, łącząc oba buciki. Uczy się tym samym precyzyjnego wkładania sznurówki w dziurkę :). Buciki można również wykorzystać do zabaw uczących rozróżniania prawej i lewej strony, ponieważ jeden but jest zwrócony w lewo, drugi w prawo.

Wersja dla dzieci starszych: można spróbować "postawić" oba podklejone brystolem buciki obok siebie (np. na "szynach" z plasteliny) i zesznurować je razem, jak normalny but.

b/ bucik widziany z przodu - na buciku są dwa rzędy dziurek, przez które dziecko przewleka sznurówkę tak jak w normalnym bucie. Bucik należy uprzednio podkleić czymś sztywniejszym (brystol, tekturka), pokolorować i wyciąć.

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.