Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Opowiastki słowno-obrazkowe z ćwiczeniami

opowiastki słowno-obrazkowe

Zapraszamy do krótkich opowiastek słowno-obrazkowych. Są to historyjki wspomagające naukę czytania. Dzięki zastosowaniu dużej czcionki i zastąpieniu niektórych słów obrazkami tekst nie jest przeładowany i nie będzie wymagał od dziecka nadmiernie długiego okresu skupienia i koncentracji.

Obrazki uczynią czytanie przyjemniejszym, a jednocześnie posłużą sprawdzeniu, czy dziecko rozumie, o czym czyta, ponieważ obrazki te zastępują nie tylko rzeczowniki w formie podstawowej (w mianowniku), ale także i rzeczowniki w innych przypadkach gramatycznych. Zadaniem dziecka będzie zastosować właściwą formę - tak, by każde zdanie w tekście miało sens i pasowało do całości.

W opowiastkach podejmujemy różne tematy, jednak zawsze staramy się, by nie było zbyt wielu trudnych zbitek literowych (dwuznaków, zmiękczeń itd). W przypadku trudniejszych słów zawsze powinien pomagać dorosły - jeśli nie bezpośrednio, to przez pozytywne motywowanie, zachęcanie i naprowadzanie na właściwe odczytanie słowa. Pamiętajmy o pochwaleniu dziecka, gdy sobie dobrze poradzi z zadaniem.

Każdej opowiastce towarzyszą dwa ćwiczenia. Jedno z nich polega na połączeniu obrazka z jego słowną reprezentacją (do wyboru są małe i duże litery - ML i DL), drugie ćwiczenie sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Stopniowo będziemy dodawać kolejne opowiastki.

Dostępne są następujące arkusze:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.