Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Plan miasta

Orientacja przestrzenna

Arkusze zamieszczone w tym dziale rozwiną u dzieci zdolność określania swojego położenia oraz lokalizowania poszczególnych obiektów na mapie. To cenna umiejętność, która przyda się każdemu. Wszak nie tylko podróżnicy muszą od czasu do czasu znaleźć drogę do nowego miejsca. Zatem nie dajmy się zniewolić elektronicznym nawigacjom
i poćwiczmy orientację terenową na planach miast :).

Każdy arkusz zawiera obrazek przedstawiający plan miasta oraz serię zdań twierdzących lub pytających - w zależności od rodzaju arkusza. Zadaniem dziecka jest ocenić prawdziwość zdań, odpowiedzieć na pytania, uzupełnić rysunek wg wskazówek lub wytyczyć określone trasy. Ćwiczenia te wymagają od dziecka skupienia i logicznego myślenia. Arkusze są dostępne w wersji bc i kolor.

Życzymy wesołej zabawy!

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.