Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Pomoc do generatorów arkuszy

UWAGA: Poniższe informacje dotyczą tylko starych wersji generatorów arkuszy, które do działania wymagają wtyczki Flash Player w przeglądarce. Obecnie w serwisie funkcjonują już nowe wersje programów, które nie wymagają wtyczki Flash Player i których niżej opisane problemy nie dotyczą.

 

Jeżeli doświadczasz jakichś problemów podczas korzystania z generatorów arkuszy, to zapoznaj się z informacjami poniżej - być może znajdziesz tutaj rozwiązanie.

  1. Nie mogę wydrukować arkusza ani zapisać go na dysku.
  2. Nie mogę wprowadzić litery "ą".
  3. Jak wydrukować arkusz w formacie innym niż A4 (np. A5)?
  4. Jak zapisać arkusz do pliku pdf?

1. Nie mogę wydrukować arkusza ani zapisać go na dysku

Ten problem może wystąpić na niektórych komputerach w przeglądarce Firefox. Możesz go rozwiązać na dwa sposoby:

A) Uruchamiaj generatory arkuszy w przeglądarce Chrome (można ją pobrać bezpłatnie z tej strony: LINK)

 

B) Możesz również dalej korzystać z przeglądarki Firefox, ale musisz wyłączyć tryb chroniony we wtyczce Flash (UWAGA: nie w każdej wersji Firefox jest to możliwe). Robi się to w następujący sposób:

  1. W prawym górnym rogu przeglądarki rozwiń menu i wybierz opcję “Dodatki”
  2. W menu po lewej kliknij “Wtyczki”
  3. Odszukaj pozycję o nazwie “Shockwave Flash” i wciśnij w niej przycisk “Opcje” (po prawej stronie)
  4. Wyłącz opcję “Tryb chroniony”
  5. Po tej zmianie generatory arkuszy powinny działać prawidłowo

 

2. Nie mogę wprowadzić litery "ą"

Problem ten pojawiał się w starszych wersjach przeglądarki Chrome, w bieżącej wersji już nie występuje. Jeśli jednak z jakichś powodów Twoja przeglądarka Chrome nie może zostać zaktualizowana do najnowszej wersji, to możliwe są następujące rozwiązania problemu:

A) Możesz w okienku tekstowym generatora wklejać tekst, przygotowany w dowolnym, zewnętrznym edytorze tekstu. Przygotowany tekst zaznaczasz i kopiujesz klawiszem Ctrl C, następnie w aktywnym okienku tekstowym generatora wciskasz Ctrl V.

 

B) Wprowadzaj literę "ą" z panelu znaków, wyświetlonego pod polem tekstowym w generatorze (wystarczy kliknąć przycisk z literą "ą" i pojawi się ona w miejscu położenia kursora w polu tekstowym). UWAGA: to rozwiązanie dotyczy tylko generatora arkuszy do nauki pisania.

 

C) Uruchamiaj generatory w innej przeglądarce, np. Firefox.

 

3. Jak wydrukować arkusz w formacie innym niż A4 (np. A5)?

Wyboru formatu papieru dokonuje się we właściwościach drukarki tuż przed wydrukiem. Po wciśnięciu w generatorze przycisku "Drukuj arkusz" wyświetla się okienko umożliwiające wybór drukarki. Opcja zmiany formatu papieru może być umieszczona w różnych miejscach, w zależności od przeglądarki internetowej, systemu operacyjnego w komputerze oraz rodzaju drukarki.

Przykładowo w przeglądarce Firefox w systemie Windows 10 po wybraniu odpowiedniej drukarki należy wcisnąć przycisk "Właściwości", a następnie "Zaawansowane", po czym w opcji "Rozmiar papieru" wybrać odpowiedni format.

4. Jak zapisać arkusz do pliku pdf?

Temu tematowi poświęciliśmy osobną stronę, kliknij w LINK.