Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Walentynki (2)

Walentynkowa girlanda

walentynkowa girlandaPotrzebne będą:
 • różowa wstążka w dwóch odcieniach:
  szersza (ok. 2cm) i węższa (0,6cm),
 • karton koloru fioletowego,
 • różowa flizelina / cieniutka bibułka,
 • klej (mocny biurowy lub magic), nożyczki.

Do pracy przystępujemy wycinając z kartonu serduszka 2 większe i 2 mniejsze. Na każde z nich naklejamy odpowiednio dopasowane mniejsze serca z różowej flizeliny (można ją kupić w kwiaciarniach - bywa często stosowana przy pakowaniu kwiatków doniczkowych). Jeśli nie mamy flizeliny, możemy użyć cieniutkiej bibułki. Na tak przygotowane serduszka naklejamy jeszcze kokardki, które wiążemy z wąskiej różowej wstążki. Teraz pozostaje tylko ponaklejać serca na całej długości szerokiej wstążki i znaleźć miejsce w domu, które postanowimy udekorować naszą girlandą.

Walentynkowa torebka

walentynkowa torebkaPotrzebne będą:
 • papierowa torebka,
 • karton koloru pomarańczowego,
 • rafia w słomkowym kolorze,
 • wysuszone wcześniej plasterki cytryny,
 • klej, nożyczki, zszywacz biurowy.

Poniższy projekt to pomysł na to, jak zmienić zwykłą szarą torebkę papierową w niepowtarzalne opakowanie na upominek. Musimy jednak kilkanaście dni wcześniej pokroić cytrynę w plastry i pozostawić do wyschnięcia.

Gdy mamy już wysuszone plasterki, możemy rozpocząć pracę, wycinając odpowiedniej wielkości prostokąt z pomarańczowego kartonu (powinien być jakieś 3 cm mniejszy niż torebka), który naklejamy na środku torebki. Następnie w prawym górnym rogu zszywaczem przyczepiamy dwa sznurki rafii, na które zaczynamy nawlekać plasterki cytryny i na zmianę naklejać serduszka. Cytryny nawlekamy bez problemu, bo łatwo w nich zrobić dziurkę, możemy wykonać supełek na rafii w miejscu nawleczenia cytryny, aby się nam nie zsuwała. Serduszka naklejamy klejem - najlepiej z dwóch stron - tak, aby rafia znajdowała się pośrodku. Gdy uznamy, że skończyliśmy, mocujemy końcówki rafii zszywaczem na dolnym brzegu torebki. Tak zapakowany walentynkowy drobiazg na pewno zrobi wrażenia na obdarowywanym.

Serduszka z masy solnej

serduszka z masy solnejPotrzebne będą:
 • masa solna
 • farba czerwona lub różowa (najlepiej tempera)
 • koraliki, cekiny
 • foremka w kształcie serca
 • klej wikol / magic

Do tradycyjnie przygotowanej masy solnej dolewamy farbkę różową lub czerwoną. Może być plakatówka, ale najlepiej sprawdza się płynna tempera. Ugniatamy masę tak długo, aż nabierze jednolitego koloru, następnie wycinamy przy pomocy foremki serduszka, które odkładamy do wyschnięcia na jakiś czas. Jeśli chcemy serduszka wieszać, musimy pamiętać o wykonaniu dziurki, zanim masa wyschnie. Gdy serduszka są już suche, smarujemy je klejem i obklejamy zgodnie z własną fantazją koralikami i cekinami. Tak przygotowane serduszka są ładną dekoracją lub upominkiem, który mogą przygotować już bardzo małe dzieci.

Życzymy przyjemnej i twórczej zabawy!