Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Przybornik na biurko

Przybornik szkolny

przybornik

Potrzebne będą:
  • rolki po papierze toaletowym lub/i ręcznikach papierowych,
  • linijka i ołówek,
  • nożyczki,
  • mocny klej do papieru,
  • arkusze kolorowego papieru,
  • farbki plakatowe,
  • kawałek tektury.

Podstawą naszego przybornika będzie kawałek tektury o dowolnym kształcie - im większy, tym więcej przegródek na przybory szkolne. Najpierw sprawdzamy, ile rolek zmieści się na tekturce. W tym celu należy odrysować kształt rolki i dodać wokół niego obwódkę o szerokości 1,5 cm. Tekturka widoczna na zdjęciu ma rozmiar 20 x 13 cm i pomieściła 5 rolek.

Teraz przygotowujemy rolki po papierze i ręcznikach papierowych. Te po ręcznikach należy trochę skrócić, gdyż inaczej będą za długie na ołówki i kredki. Jeśli chcemy mieć przegródkę na spinacze, rolki po papierze toaletowym również skracamy. Zaczynamy od pomalowania rolek na dowolne kolory. Czekamy, aż wyschną. Następnie na każdej z nich odmierzamy w kilku punktach 1,5 cm od dolnej krawędzi, zaznaczając tę odległość ciągłą linią. Linie posłużą do zrobienia kilku pionowych nacięć. Powstałe w ten sposób zęby wyginamy w górę.

Z różnokolorowych arkuszy wycinamy elementy, które będą dekoracją naszego przybornika. Mogą to być oczy, uszy, ogony, skrzydła itp. - wszystko, co będzie się składać na wizerunki zwierząt albo kolorowe koła, trójkąty, kwadraty tworzące barwny deseń. Mamy tu prawdziwe pole do popisu - możemy ozdobić przegródki, jak tylko chcemy! Pozostaje tylko przykleić wszystkie elementy na rolki.

Na koniec mocnym klejem smarujemy spodnią część "zębów" rolek i przyklejamy je na przygotowanym wcześniej kawałku tektury. Teraz możemy już włożyć do naszego przybornika kredki, ołówki, długopisy i inne drobiazgi.

Życzymy przyjemnej i twórczej zabawy!