Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Kalendarzyk miesiączkowy 2023

kalendarzyk miesiączkowy

Kalendarzyk miesiączkowy do wyklejania w łatwy sposób pozwoli oswoić się z pierwszymi menstruacjami. Każdy miesiąc zdobi inna dziewczynka, ale wszystkie łączy jedno - czerwony dodatek symbolizujący okres ;). Z takimi ilustracjami miło wejść w ten nowy etap życia.

Wszystkie kartki należy wydrukować, a następnie wykonać dziurki w wyznaczonych miejscach. Po przewiązaniu wstążką powstanie książeczka. Dzięki niej będzie widać ciągłość okresów. Kropelki w różnych rozmiarach dają możliwość zaznaczenia obfitości krwawienia.

Koleżanki mogą wydrukować i zrobić wspólnie książeczki, co pozwoli zacząć rozmowę o menstruacji. Większą liczbę osób zachęcamy do zabawy np. podczas przyjęcia z okazji pierwszej miesiączki. Arkusze mogą być również wykorzystane na lekcjach wychowania do życia w rodzinie.

Uzupełnianie kalendarzyka warto połączyć z wypełnianiem dzienniczka emocji choćby przez kilka tygodni, aby odkryć, czy nastroje dziewczynki zmieniają się pod wpływem cyklu.

Kalendarzyk miesiączkowy 2023:
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień
Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
 • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
 • ZERO irytujących treści i reklam
 • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
 • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
 • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.