Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Quizy o zwierzętach

Quiz dla dzieci online - Zwierzęta

Zapraszamy do quizów, w których sprawdzimy, jak dobrze znamy różnorodne zwierzęta – domowe, hodowlane, żyjące w Polsce dziko, a także te egzotyczne, pochodzące z różnych stron świata. Zadania przygotowaliśmy głównie z myślą o uczniach klas 2-4, jednak zachęcamy do nich również nieco młodszych i starszych miłośników przyrody :).

Poniższe quizy to testy jednokrotnego wyboru. Do każdego pytania podano zestaw odpowiedzi – spośród nich zawsze poprawna jest tylko jedna. W sekcji "Chcę wiedzieć więcej" znajdziesz rozwinięcie odpowiedzi na pytania oraz ciekawostki na temat danego zwierzęcia i jego zdjęcia.

Do quizu możemy podejść bez wcześniejszego przygotowania – a jeśli nie znamy poprawnej odpowiedzi, spróbować ją wydedukować lub po prostu zgadnąć. Możemy też najpierw przeczytać informacje w dziale "Chcę wiedzieć więcej", a sam quiz potraktować jako zadanie na czytanie ze zrozumieniem. Wiele ciekawostek i odpowiedzi na podobne pytania znajdziesz również w dziale Zwierzę miesiąca.

Quizy są ułożone wg kolejności alfabetycznej nazw zwierząt.

W tej sekcji są dostępne następujące materiały:

Wesołej zabawy!

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.