Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

EQ - Ćwiczenia

Klucz do quizu (1)

Sprawdź, jak zinterpretować wyniki quizu.

Rozwój emocjonalny - Ćw. 17

W artykule znajdziesz krótki quiz, który pozwoli Ci się rozeznać w swoich kompetencjach i da wymierny pogląd dotyczący tego, czy zbliżasz się do maksimum swoich możliwości EQ (oznaczenie inteligencji emocjonalnej), czy też jeszcze sporo pracy przed Tobą.

Rozwój emocjonalny - Ćw. 16

Jak sprawdzić swój poziom inteligencji emocjonalnej? Zacznij od postawienia sobie paru prostych pytań.

Rozwój emocjonalny - Ćw. 15

Czytajcie dziecku książeczki, w których mówi się o radości i cierpieniu innych ludzi. Gdy się bawicie, wcielajcie się w różne role, również w takie, w których będzie można wyrazić niedolę, smutek, strach, dumę, radość czy zwycięstwo.

Rozwój emocjonalny - Ćw. 14

Jak poprzednio, najpierw zaproponuję kilka ćwiczeń dla rodziców, a dopiero potem wspólną zabawę z dziećmi. Zadania dla rodziców mogą wymagać wiedzy z poprzednich artykułów. Zaleca się wykonywanie ich na co dzień. Zaczynamy!

Rozwój emocjonalny - Ćw. 13

Jak rozwijać empatię naszych dzieci? W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się naszym własnym zachowaniom. W dalszej kolejności pomocne będą zabawy i ćwiczenia.

Rozwój emocjonalny - Ćw. 12

Czy jesteś nadopiekuńczym rodzicem? A może niebezpiecznie zbliżyłeś się do tej granicy? Zastanów się. Test ten nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi, ale może Ci pomóc zauważyć niekorzystną tendencję.

Rozwój emocjonalny - Ćw. 11

Proponuję Wam tym razem ćwiczenia-zabawy, które pozwolą dzieciom uświadomić sobie, że zarówno to, co było, jak i to, co dopiero będzie – zależy od nich samych. Pierwsze ćwiczenie pomoże im podejść do nauki i nowych osiągnięć w szkole z większym entuzjazmem, a drugie pokaże siłę marzeń i możliwość realizacji określonych celów.

Rozwój emocjonalny - Ćw. 10

Mało się dzisiaj mówi o tym, jak ważną rzeczą w życiu jest umiejętność rezygnacji z czegoś na rzecz drugiej osoby, rodziny czy dobra społecznego. A przecież chcemy, aby kiedyś nasze dziecko umiało zrezygnować z wypadu na narty czy imprezę, aby spędzić z nami święta, albo zaopiekować się chorym rodzicem czy rodzeństwem…

Rozwój emocjonalny - Ćw. 9

W życiu, kiedy mały lub duży człowiek czegoś bardzo pragnie, nie jest łatwo o samokontrolę. Brakuje nam cierpliwości, opanowania i równowagi wewnętrznej. W naszym pierwszym ćwiczeniu poszukamy równowagi pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi uczuciami. Drugie ćwiczenie pomaga kontrolować impulsywność.