Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Wyszukaj słowa kończące się na ...

znajdź różnice

Poniżej znajdziesz arkusze do wydruku, na których przedstawiono rozmaite przedmioty, zwierzęta i inne obiekty. Zadaniem dziecka jest zaznaczenie wszystkich obrazków, których nazwy kończą się na określoną literę, głoskę czy sylabę - zgodnie z poleceniem.

Niektóre arkusze posłużą rozróżnianiu dwóch liter, które w wymowie - jako głoski - czytane są tak samo. Bierze się to stąd, że głoski dźwięczne na końcu wyrazu są ubezdźwięczniane i np. litera D jest czytana jako T (np. słowo SAD czytamy /sat/), a przykładowo dwuznak DZ jest czytany jako C (WÓDZ - /wuc/). Rodzaj polecenia skierowanego do dziecka będzie więc zależał od tego, czy chcemy przećwiczyć z nim analizę literową czy głoskową.

Na arkuszach w wersji biało-czarnej prawidłowe obrazki można kolorować, w przypadku wersji kolorowej otaczamy odpowiednie obrazki pętlą.

W tej sekcji są dostępne następujące materiały:

Słowa zakończone na samogłoski:

Słowa zakończone na spółgłoski

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.