Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

SŁOWNICZEK EMOCJI I POSTAW ( + opowiadania)

Stworzyliśmy z myślą o dzieciach Słowniczek emocji i postaw, który pomoże dzieciom (i ich rodzicom ;) nabrać rozeznania w zawikłanym świecie ludzkich emocji i zachowań. Jeśli chcemy umieć dobrze sobie radzić z własnymi emocjami i być szczęśliwymi ludźmi, musimy przede wszystkim umieć te emocje rozpoznać - u siebie i u innych, oraz je prawidłowo nazwać. A z tym mają problemy nawet dorośli!

Dlatego właśnie powstał ten słowniczek i będzie on wyglądał prawie tak samo, jak prawdziwy słownik dla dorosłych :) Kolejno będą pojawiały się - w kolejności alfabetycznej - różne hasła, a każde z nich będzie wyjaśniać jeden rodzaj emocji. Dodatkowo, każdej definicji będzie towarzyszyło krótkie opowiadanko, które pozwoli jeszcze lepiej zrozumieć, jak wygląda i czym się objawia konkretna emocja czy postawa.

Zapoznając się z kolejnymi hasłami obserwujcie ludzi wokół siebie, a także przyjrzyjcie się własnym uczuciom i zachowaniom. Czy widzicie podobieństwa? A może różnice? Jak różni ludzie zachowują się w różnych sytuacjach? Jak Ty się zachowujesz? A jak chciałbyś się zachowywać? Pamiętaj, że o swoich uczuciach i emocjach można i trzeba rozmawiać, najlepiej ze swoimi najbliższymi, do których masz zaufanie.

Napisz do nas, czy pomysł Ci się spodobał i czy słowniczek jest Ci pomocny. Możesz też napisać, jak Ty sobie radzisz ze swoimi emocjami. Jak okazujesz swoją radość, zadowolenie, dumę? Co robisz, gdy jest Ci smutno, czujesz złość lub rozczarowanie? O tym wszystkim będziemy rozmawiać - po to, żebyś umiał pielęgnować emocje, które są dla Ciebie dobre i żebyś umiał zapanować nad tymi emocjami, które Ci przeszkadzają.

Poniżej znajdziesz spis zawartości słowniczka - lista haseł będzie systematycznie rozbudowywana. Zaczynamy od samego początku, czyli od litery A :)

A

B

C

D

E

F

G

H

I

K

L

Ł

M

N

O

P

R

S

T

U

W

Z