Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

Na skróty:

Wspieramy:

Sudoku logopedyczne

sudoku obrazkowe
W tej sekcji będą się pojawiać arkusze sudoku do celów logopedycznych - na obrazkach znajdują się różne przedmioty, których nazwy zawierają określoną głoskę. Gracz ma za zadanie ułożyć obrazki w taki sposób, by w każdym rzędzie i kolumnie dany obiekt wystąpił tylko raz. Wycinając i układając (lub przyklejając) obrazki, dziecko powinno powtarzać głośno nazwy przedmiotów na nich przedstawionych.  

Arkusze występują w trzech wersjach:

Wersja A - poziom łatwy. Sudoku składa się z 9 pól (3x3) i ma 2 podpowiedzi. Istnieje tylko jedno poprawne rozwiązanie dla każdego arkusza.

Wersja B - poziom trudniejszy. Sudoku składa się z 16 pól (4x4) i ma 5 podpowiedzi. Istnieje tylko jedno poprawne rozwiązanie dla każdego arkusza.

Wersja C - poziom najtrudniejszy. Sudoku składa się z 16 pól (4x4) i ma 4 podpowiedzi. Zbiór 4 pól otoczonych pogrubioną linią tworzy tzw. blok - oprócz uzgodnienia symboli w rzędach i kolumnach, należy zwracać uwagę na to, by w jednym bloku znajdowały się każdorazowo 4 różne symbole. Istnieje tylko jedno poprawne rozwiązanie dla każdego arkusza.


Życzymy przyjemnej zabawy :)

W tej sekcji są dostępne następujące materiały:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn

Zobacz również:

Wesołej zabawy!

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.