Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Wiosna w domu

Już niedługo przyroda zapowie nam, że nadchodzi kolejna pora roku – wiosna. Zazielenią się trawniki, kwiaty zakiełkują, a na gałęziach drzew pojawią się pąki. Będzie coraz cieplej i miejmy nadzieję, że także pogodniej.

W marcu warto przyjrzeć się ozdobom czy wystrojowi własnego pokoju, a także domu. Można już usunąć motywy zimowe, a dodać wiosenne. Zwykłe tulipany lub żonkile wstawione do wazonu bardzo ubarwią pomieszczenia.

Ozdoby wiosenne można wykonać również samodzielnie. Na początek proponuję wykonanie kolorowego bukietu przy użyciu pasków kartonu oraz gotowych kokardek pozostałych na przykład z opakowań gwiazdkowych prezentów. Paski kartonu pomaluj farbami na zielono, a do ich końców przyklej kokardki. Wszystkie powstałe w ten sposób kwiaty możesz związać różnobarwnymi wstążkami.

Do wykonania kolorowych kwiatów warto użyć również patyczków po lodach. Wtedy kokardki lub ozdoby papierowe przyklejamy do tych patyczków – łodyg.

Patyczki po lodach (lub ewentualnie patyki do szaszłyków) znajdą z pewnością świetne zastosowanie w przydomowych ogródkach. Można przyklejać do nich opakowania, w których kupione były wysiane nasionka. W ten sposób będzie wiadomo, co gdzie zostało posadzone :). Zachęć rodziców do współpracy, na pewno przyjemnie spędzicie czas. Dorosły zasadzi roślinki, a Ty oznaczysz miejsca. Na patyczki możesz przykleić również własnoręcznie wykonane papierowe kwiaty. Dzięki temu ogródek zabarwi się, zanim wyrosną w nim prawdziwe rośliny. Jeśli nie masz wystarczającej liczby patyczków po lodach - bo zazwyczaj się ich nie kolekcjonuje ;) - możesz poprosić kogoś o drewniane listewki. Każdy pomysł jest dobry. Listewki pięknie będą wyglądać, gdy pomalujesz je farbami oraz ozdobisz papierowymi ozdobami lub pianką modelarską.

A jeśli znasz osobę, która ma swój ogródek, zachęcam Cię do wykonania świetnego prezentu – kolorowej konewki. Taka konewka sprawdzi się również w domu, do podlewania domowych kwiatów. Musisz tylko poprosić mamę lub tatę o butelkę, w której sprzedawane są na przykład płyny do prania ubrań. Najlepiej jeśli taka butla posiada rączkę, uchwyt – wtedy łatwiej będzie podlewać rośliny. Postaraj się usunąć z butelki etykietę (możesz namoczyć ją w wodzie i usunąć za pomocą szczotki). Na gotowej butli narysuj niezmywalnymi markerami kolorowe obrazki lub wzorki.

Ozdoby wiosenne można więc tworzyć w różny sposób, przy użyciu wielu środków. Najważniejsze, żeby wszystko było kolorowe, radosne i pokazywało nadchodzącą wiosnę :).