Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Zapamiętaj i odtwórz

ćwiczenie pamięci

Zapraszamy dzieci do ćwiczenia pamięci wzrokowej.

Na arkuszu są widoczne dwa obrazki - jeden pełny, drugi - "wybrakowany". Zginamy kartkę na pół tak, by widzieć tylko obrazek nr 1. Przyglądamy się mu i staramy zapamiętać wszystkie szczegóły. W przypadku dzieci, które nie boją się wyzwań, można wprowadzić ograniczenie czasowe (np. patrzymy na obrazek przez 3 minuty). Następnie obracamy złożoną kartkę tak, by widzieć tylko obrazek numer 2. Staramy się wyszukać wszystkie różnice i zaznaczamy je ołówkiem. W każdym ćwiczeniu tych różnic jest osiem.

Brakujące obiekty możemy jak najwierniej dorysować, jeśli jednak dziecko nie lubi rysować, zaznacza po prostu krzyżykiem miejsca, w których widzi braki - opisując je ustnie. Ostatecznie nie jest to ćwiczenie na rysowanie, tylko na pamięć :).

Jeśli te ćwiczenia okażą się za trudne dla dziecka, można skorzystać z zadań na łatwiejszym poziomie, które znajdziesz tutaj: Zapamiętaj i odtwórz - poziom 1.