Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Nasza misja

Serwis SuperKid.pl jest tworzony z myślą o rodzicach, którzy pragną jak najlepiej zadbać o rozwój swojego dziecka. Badania wykazały, że pierwsze 8-10 lat życia dziecka jest najważniejsze dla jego rozwoju, a jednocześnie doskonale wiemy, jak trudno jest rodzicom, często zabieganym i zapracowanym, znaleźć odpowiednie, wartościowe materiały edukacyjne, by móc rozwijać w swoich dzieciach drzemiący w nich potencjał.

Postawiliśmy sobie za cel stworzyć dla rodzica swoistą „skrzynkę narzędziową”, po którą zawsze będzie mógł sięgnąć w razie potrzeby i wybrać dla dziecka coś odpowiedniego. Ponieważ każde dziecko jest inne i każde ma inne potrzeby, przygotowujemy zadania bardzo różnorodne i spełniające rozmaite cele.

Dzięki temu:

 • w rodzinie, gdzie jest kilkoro dzieci w różnym wieku, każde dziecko może otrzymać ćwiczenie lub łamigłówkę dostosowaną do swojego poziomu umiejętności
 • dziecko, które ma w przedszkolu lub szkole trudności w jakiejś dziedzinie i gorzej sobie radzi niż inne dzieci, może u nas potrenować, by nabrać większej pewności i wprawy
 • dziecko, które jest uzdolnione i nudzi się na standardowych zajęciach, może otrzymać ćwiczenia, które są wyzwaniem odpowiednio dostosowanym do jego poziomu wiedzy i umiejętności.

W przygotowywanie materiałów dla dzieci wkładamy dużo serca, wykorzystujemy całą dostępną wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz korzystamy z własnych doświadczeń, jako rodziców i nauczycieli. Materiały edukacyjne dostępne w SuperKid.pl mają za zadanie rozwijać dziecko wszechstronnie, w tym także:

 • rozwijać jego ciekawość poznawczą
 • kształtować odpowiednie postawy
 • uczyć prawidłowych zachowań
 • wyjaśniać zjawiska z bliższego i dalszego otoczenia dziecka
 • pomóc zrozumieć siebie i innych ludzi.

Naszym celem jest także doskonalenie umiejętności dziecka, które leżą u podłoża różnych typów inteligencji: językowej, logiczno-matematycznej, wizualno-przestrzennej, motorycznej, emocjonalnej, finansowej i innych. Przygotowujemy ćwiczenia, które:

 • u młodszych dzieci doskonalą percepcję wzrokową, słuchową,
  koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność motoryczną ręki,
  orientację przestrzenną
 • pomagają w nauce liter i cyfr, a następnie w nabieraniu biegłości
  w pisaniu, czytaniu, obliczeniach matematycznych
 • uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków, wyrażania własnego zdania i argumentowania
 • w sposób ciekawy i twórczy przekazują wiedzę
  i doskonalą umiejętności z zakresu klas 1-5 szkoły podstawowej.
 • za pomocą różnych form i środków przekazują wiedzę niezbędną w życiu: o zasadach bezpieczeństwa, o emocjach, o komunikacji i funkcjonowaniu w społeczeństwie.

Tworzenie wszelkiego rodzaju pomocy dydaktycznych jest naszą prawdziwą pasją i sprawia nam wiele radości. Fakt, że nasze materiały są przez dzieci bardzo lubiane i, w ocenie rodziców i  nauczycieli, skutecznie im pomagają, jest dla nas powodem do dumy i jeszcze większego zaangażowania w naszą pracę.

Wierzymy, że dziecko, które znalazło u dorosłych odpowiednie wsparcie w wieku przedszkolnym i szkolnym, wyrośnie na mądrego, zaradnego i szczęśliwego człowieka.
Tego właśnie życzymy wszystkim naszym młodym użytkownikom :).

Redakcja serwisu
SuperKid.pl