Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Poznaj nas

Jola Gajda - pomysłodawca, twórca i główny redaktor serwisu. Uwielbia tworzyć przeróżne zadania edukacyjne dla dzieci. Kiedyś wymyślała ich mnóstwo dla swoich pociech, dziś "wyżywa się" na łamach serwisu ;). Przez pierwsze dwa lata opracowywała zawartość portalu samodzielnie, potem stworzyła silny zespół i obecnie czuwa nad wysoką jakością całości prac. Z wykształcenia anglista, pasjonuje się zagadnieniami psychologii wychowania i edukacji dzieci, a także psychologią motywacji i osiągnięć. Autorka serii "ABC Mądrego Rodzica" (Droga do sukcesu, Inteligencja Twojego Dziecka, Skuteczna nauka ortografii). Prywatnie jest zapaloną biegaczką i miłośniczką trekkingu w górach wysokich. Dziś ma już dorosłe dzieci. Na zdjęciu - z córką w wieku superkidowym ;)

Kasper Świdnicki – stale głodny wiedzy przyrodnik. Pasjonują go przede wszystkim wodne mikroorganizmy, dlatego często zagląda do jezior, stawów, a nawet kałuż. Nie wyobraża sobie życia bez książek i muzyki. W dzieciństwie kochał śpiewać, lecz gdy odkrył, że fałszuje, nauczył się grać na gitarze, by ulubione melodie mieć zawsze przy sobie. Uwielbia także trenować swoje ciało i umysł. To pierwsze realizuje w taekwondo i wycieczkach rowerowych, a to drugie... m.in. w naszym serwisie :). Pan Kasper opracowuje łamigłówki logiczne, matematyczne i przyrodnicze, a także różne inne teksty i ćwiczenia dla dzieci szkolnych. Nadzoruje też merytoryczną jakość i poprawność łamigłówek przyrodniczych dla przedszkolaków.
 

Sylwia Dziemian-Zwolak – osoba twórcza i towarzyska. Od zawsze interesowała się przyrodą i spędzała dużo czasu, wędrując po lasach Suwalszczyzny, z której pochodzi. Z wykształcenia jest biologiem środowiska i fascynują ją wszystkie zwierzęta: od zupełnie małych pcheł do całkiem sporych jeży, które stały się tematem jej naukowych badań. Uwielbia podróże w egzotyczne, dzikie miejsca i górskie wędrówki. W domu lubi wymyślać, szyć i robić na szydełku maskotki dla dzieci. W SuperKid przygotowywała łamigłówki przyrodnicze i matematyczne, a także różnorodne materiały na poziomie elementarzowym i przedszkolnym. Aktualnie, jako świeżo upieczona mama, zajmuje się w domu dwójką swoich małych urwisów, ale mamy nadzieję, że już wkrótce wróci do naszego zespołu redakcyjnego :).

Agnieszka Pytlewska – znana wcześniej naszym użytkownikom jako Agnieszka Łukomska, sympatyczna kognitywistka z zacięciem humanistycznym. Uwielbia czytać książki i poznawać ciekawostki o świecie. Interesuje się także historią i kinem. W wolnych chwilach oddaje się aktywności sportowej i doglądaniu swojego psiego pupila :). Jeśli wypoczywa, to najczęściej w górach. W naszym serwisie tworzy ćwiczenia z historii, języka polskiego, a także opracowuje materiały do działu "Wielcy ludzie". Lubi wymyślać zagadki logiczne i łamigłówki językowe. Przez kilka lat przygotowywała także dla Was biuletyn z nowościami, przedstawiając w nim nasze kolejne pomysły i propozycje dla dzieci.

Ania Jankowiak – z wykształcenia i zamiłowania przyrodnik, przez wiele lat zgłębiała wiedzę o ślimakach lądowych i wie o nich niemal wszystko ;). Kocha góry – tam ucieka zawsze, gdy nadarzy się okazja. Wolne chwile najchętniej spędza na długich spacerach lub na rowerze. Ceni sobie spokój i przebywanie na łonie natury. Ogromną radość sprawia jej hodowanie roślin w ogródku i w domu. Nie wyobraża sobie życia bez książek.
W naszym serwisie przygotowywała dla Was głównie ćwiczenia z zakresu przyrody dla klas starszych, łamigłówki do działu Zwierzę Miesiąca oraz materiały edukacyjne dla maluchów. Aktualnie spełnia się jako mama w domu, opiekując się małym synkiem, ale mamy nadzieję, że już niedługo wróci, by nas znowu wesprzeć :).
 

Małgosia Pastusiak – z wykształcenia fizyk. Od zawsze interesowały ją zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie. Z zapałem śledzi ciekawostki naukowe i technologiczne. Czerpie wiele radości z robienia zdjęć i wciąż doskonali swój warsztat. Wolny czas spędza zawsze aktywnie. Uwielbia zwiedzać, podróżować i eksplorować nowe miejsca. Prywatnie szczęśliwa mama dwójki chłopców. Pani Małgosia zajmuje się u nas przygotowywaniem łamigłówek matematycznych dla uczniów oraz różnego typu materiałów przedszkolnych. W przyszłości weźmie pod swoją opiekę dział fizyki i chemii. Opracowuje też doświadczenia naukowe dla dzieci, testując sumiennie każde z nich we własnym domu :).
 

Ania Wawrzyniak-Kędziorek – ukończyła polonistykę i politykę społeczną. W dzieciństwie uwielbiała wymyślać rozmaite historie i przedstawiać je w ramach prywatnych spektakli dla członków rodziny. Nadal tworzy – pisze własne teksty, przetłumaczyła też kilkanaście książek. W wolnym czasie najchętniej czyta, podróżuje lub spędza czas w domu z mężem i kotem Funiem. Lubi przebywać na łonie przyrody, co często łączy z robieniem zdjęć – w jej portfolio można znaleźć fotografie najróżniejszych zwierząt. W serwisie dba o poprawną polszczyznę materiałów szkolnych. Poza tym opracowuje ćwiczenia językowe dla klas starszych, a także pomaga w tworzeniu arkuszy do działu „Polski jako język obcy”.
 

Zuza Pawlak – polonistka z wykształcenia i zamiłowania. Od dziecka była wrażliwa na piękno przyrody. Być może dlatego, że pochodzi z miejscowości położonej na terenie Krainy Stu Jezior w woj. wielkopolskim. Stosunkowo szybko, bo w wieku trzech lat, opanowała umiejętność płynnego czytania i od tamtej pory nie rozstaje się z książkami. Jest miłośniczką herbaty i stałą bywalczynią poznańskich bibliotek, których klimat pozytywnie ją nastraja i inspiruje. Uwielbia alternatywne podróże nastawione na poznawanie kultury i obyczajów ludzi z innych krajów. Lubi czytać, słuchać muzyki z płyt winylowych, oglądać filmy, gotować i jeździć na rowerze. W naszym serwisie dba o poprawność językową publikowanych materiałów, przygotowuje też ćwiczenia do lektur dla dzieci szkolnych i jest odpowiedzialna za łamigłówki dla najmłodszych związane z utworami literackimi.
 

Marta Kobierska – pełna zapału anglistka, dla której tworzenie materiałów edukacyjnych to nie tylko praca, ale i pasja. Po godzinach poświęca się swojemu zamiłowaniu do muzyki, bez której nie wyobraża sobie życia. Uwielbia śpiewać, grać na gitarze i na pianinie. Ćwiczy jogę, aby zadbać o sprawność fizyczną i dobre samopoczucie. Kocha także podróże i poznawanie nowych miejsc oraz kontemplowanie pięknych widoków. Nieustannie próbuje się rozwijać, zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. W serwisie czuwa nad działem "J.angielski" oraz uczestniczy w tworzeniu anglojęzycznej wersji serwisu. Dokłada wszelkich starań, żeby materiały edukacyjne, które wychodzą spod jej ręki były nie tylko merytoryczne, ale także atrakcyjne dla dziecka :).
 

Marcin Roguszka – od najmłodszych lat zafascynowany wszelkiego rodzaju mapami i atlasami, co przerodziło się w wybór geografii jako kierunku studiów. Oprócz nauk przyrodniczych, pasjonat mitologii i historii starożytnej. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki, oglądać filmy dokumentalne i słuchać muzyki. Najchętniej odpoczywa, chodząc po lesie i fotografując… grzyby.
W naszym serwisie przygotowuje łamigłówki dla uczniów z zakresu geografii i historii.

 

Ania Pieścikowska-Kołodziej – z wykształcenia ekonomistka. Uwielbia wyprawy w nieznane, zarówno te dalekie, jak i te bliskie. Czas wolny lubi spędzać w ogrodzie, przesadzając roślinki lub po prostu sprawdzając, co w trawie piszczy. Interesuje się fotografią, a aparat jest nieodłącznym towarzyszem jej wypraw. Od dziecka gimnastykowała umysł, rozwiązując łamigłówki. Obecnie zainteresowanie to rozwija w Superkid. Jej synek, Wojtek, to często pomysłodawca, a zarazem pierwszy tester tworzonych łamigłówek.
W naszym serwisie Pani Ania wspiera Was mailowo, rozwiązując zgłaszane problemy i odpowiadając na Wasze pytania i prośby. Ponadto opracowuje ćwiczenia na poziomie przedszkolnym oraz elementarzowym.

Joasia Kostencka – miłośniczka wędrówek górskich oraz zwiedzania miejsc, w których czuje się ducha przeszłości. W wolnych chwilach tworzy przeróżne urokliwe dekoracje za pomocą szydełka i włóczki, obdarzając nimi potem swoich bliskich. Od zawsze interesuje się literaturą i historią, dlatego ukończyła studia historyczne. Uwielbia przenosić się w inne wymiary – czytając lub pisząc.
Swoje pasje przelewa w SuperKid na opowiadania z serii „Łobuziaki”, w których pokazuje dzieciom niesamowity świat sprzed wieków. Przygotowuje również łamigłówki i materiały dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką czytania, pisania i liczenia. Dorośli użytkownicy SuperKid mają z nią również kontakt na naszym fanpage'u na Facebooku.
 

Mirek Gajda – miłośnik lasu i odkrywania jego najskrytszych tajemnic. Jako zodiakalny bliźniak miał w życiu różne pasje. W dzieciństwie z zapałem rysował zwierzęta i portrety ludzi, brał udział w turniejach szachowych, z pasją montował układy elektroniczne. W szkole średniej zainteresował się informatyką - i tak już zostało. Lubi tworzyć programy komputerowe, które mają nie tylko działać, ale także cieszyć oko i umysł użytkownika :). Programowanie urozmaica sobie zabawą z grafiką komputerową. Na co dzień doskonale czuje się w towarzystwie trzech kobiet - żony, córki i kotki. W naszym serwisie przygotowuje przede wszystkim gry i programy online. Jest twórcą kilkunastu - tak cenionych przez naszych użytkowników - generatorów arkuszy, zaprojektował też mechanizm i wizerunek Atlasu Zwierząt oraz wielu edukacyjnych gier online. I ma w zanadrzu jeszcze mnóstwo kolejnych pomysłów :)

Emil Tukindorf – Młody, energiczny chłopak z głową pełną pomysłów na życie. Pasjonuje go to co robi, lubi mieć poczucie, że jego praca służy innym ludziom. Chce być dobry w tym co robi, więc stale podnosi swoje kwalifikacje. W wolnym czasie uprawia sport. Do tej pory pasjonowały go sporty letnie, ostatnio zaraził się też nartami oraz snowboardem, a zima dołączyła do preferowanych przez niego pór roku.
Pan Emil zajmuje się całym technicznym mechanizmem SuperKid. Jest prawdziwym czarodziejem, jeśli chodzi o usuwanie awarii i tworzenie nowych funkcji i udogodnień. To dzięki niemu SuperKid przeszedł całkowitą odnowę "od środka", dzięki czemu możemy jeszcze lepiej służyć naszym użytkownikom.

Adam Święcki - człowiek nieco tajemniczy i oszczędny w słowach. Za to jego rysunki wiernie oddają całą wielobarwność i piękno wszechświata ;). Od najmłodszych lat pasjonuje się rysunkiem. Początkowo realizował się na ścianach pokoju i kuchni, potem przyszedł czas na kredki i papier. Rysuje i maluje ilustracje do książek oraz komiksy, współpracując z wieloma wydawnictwami. W naszym serwisie ilustruje dla Was wierszyki, opowiadania, a także jest autorem wielu kolorowanek i materiałów obrazkowych. Tworzy również komiksy i kolorowanki do działu "Wielcy ludzie", dzięki którym znane postacie stają się dla naszych małych użytkowników bardziej bliskie :).

Wiola Czekalewska - osoba niezwykle pogodna, pełna wewnętrznej radości i pasji - nawet w najtrudniejszych chwilach potrafi odnaleźć okruchy szczęścia... Uwielbia się uczyć i rozwijać. Największą przyjemność sprawia jej rysowanie dla dzieci i wymyślanie trudnych zadań dla maluchów ;). W naszym serwisie rysuje dla Was kolorowanki i tworzy łamigłówki dla przedszkolaków. Realizuje się również twórczo w przygotowywaniu kart pracy dla uczniów, które cieszą się ogromnym uznaniem naszych użytkowników. Ponieważ jest też fanką poznawania egzotycznych kultur, to dzięki niej możemy pokosztować w serwisie kultury Dalekiego Wschodu i japońskiego języka kanji czy też np. ciekawostek o Urugwaju.
 

Ala Mikulska – wielbicielka literatury, filmu i teatru. Z wykształcenia polonistka, z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Nieobca jest jej również technika, gdyż reszta rodziny (mąż i córka) ma zacięcie wybitnie techniczne. Pani Ala jest miłośniczką pieszych wędrówek po lasach, a w domu troskliwie zajmuje się małym zwierzyńcem. Czy widzicie tę piękną wilczurkę na zdjęciu? To właśnie jest Kora, którą doskonale znacie z naszych opowiadań :). Pani Ala tworzy również dla Was „Słowniczek emocji i postaw” i „Kalendarium” oraz pisze opowiadania m.in. do działu "Wielcy ludzie" i „Bezpieczne dziecko”.

Dorota Rozwens – kochająca przyrodę miłośniczka zwierząt. Użala się zawsze nad każdym żywym stworzonkiem :). Jako mała dziewczynka przyprowadzała do domu bezdomne psy i karmiła je swoimi kanapkami. Marzyła o tym, żeby zostać weterynarzem lub leśnikiem, w końcu jednak trafiła do szkolnictwa i od 20 lat uczy dzieci z klas 1-3, jak szanować i kochać przyrodę. Jest zapracowaną żona i mamą, ale tworzy dla dzieci z dużą radością. W naszym serwisie tworzy dla Was wierszyki i opowiadania, głównie z zakresu zdrowia, ekologii i przyrody. To właśnie p. Dorota jest autorką wspaniałych przygód Kofenka, dzięki którym odwiedzamy najdalsze zakątki naszego globu. Dzięki niej również poznajemy kolejne ciekawostki przyrodnicze i kolejne karty w Atlasie Zwierząt.

Blanka Olasik – z wykształcenia architekt, ale jej największą pasją jest rysowanie. Swoją przygodę z ilustratorstwem rozpoczęła w 2007 roku. Czyta mnóstwo książek, jednak szczególną sympatią darzy wciąż bajki i baśnie, które stanowią dla niej artystyczną inspirację. Poza tym chętnie otacza się polską sztuką ludową. Żyje wśród drewnianych rzeźb i glinianych garnków w góralskim, smrekowym domku pod Krakowem, gdzie w zimowe wieczory przed kominkiem mruczą jej dwie kotki :). W naszym serwisie p. Blanka przygotowuje dla Was m.in. kolorowanki, łamigłówki dla dzieci, różnego rodzaju wycinanki i ćwiczenia obrazkowe.

Ula Nowicka – pełna entuzjazmu i zawsze uśmiechnięta artystka. Konsekwentnie dąży do realizacji swoich celów. Uwielbia projektować, rysować, wymyślać oraz fotografować. Zawsze ma głowę pełną pomysłów. Z ogromną pasją i zaangażowaniem oddaje się swojej twórczej pracy. To, co kocha najbardziej, to ilustrowanie książeczek dla dzieci, wymyślanie dla nich zadań i zabaw. Dzieci są dla niej inspiracją wielu projektów, pomysłów i pomocy. Praca dla nich stanowi główny cel jej twórczości, bo - jak powiedział Korczak - "kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" :). W naszym serwisie przygotowuje kolorowanki, zadania rysunkowe dla maluszków, karty pracy przedszkolaka oraz pomysłowe wycinanki.

Ludzie, których widzisz powyżej, to trzon naszego zespołu, można powiedzieć - dusza i serce SuperKid :). Wszyscy z nich służą Ci dziś swoją pracą, inwencją twórczą i pomysłowością, a większość z nich robi to już od wielu lat.

Jeśli chcesz poznać całą listę osób, które wniosły w serwis jakiś swój wkład, kliknij tutaj.