Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Profina Jolanta Gajda - Wywiad z pracodawcą

nie tylko praca jest ważna :)
Wywiad z Jolantą Gajdą,

właścicielką firmy Profina
oraz serwisu SuperKid.pl.
Zacznijmy od tej fotki. Dlaczego akurat taka?

Poza własną rodziną, mam jeszcze w życiu dwie miłości - pracę na rzecz edukacji dzieci, którą realizuję w SuperKid, oraz aktywność fizyczną na łonie natury. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez dzikich wypraw w góry czy beztroskich biegów leśnymi ścieżkami. Ruch i obcowanie z przyrodą dają mi siłę do prowadzenia firmy i podejmowania - wraz z moim zespołem - trudnych wyzwań. Chciałabym, żeby moi pracownicy również realizowali swoje prywatne pasje i by zachowywali równowagę między życiem osobistym i pracą. I generalnie zachęcam ich też do ruchu ;). Stworzyliśmy nawet w biurze małą salkę fitness.
Ile firma zatrudnia osób?

Aktualnie zatrudniamy 29 osób, z czego 21 na umowę o pracę. To duży, mocny zespół :).
W jakich godzinach pracownicy wykonują swoje obowiązki?

Standardowe godziny pracy to od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.30 – 16.00 i w piątek 7.30 – 13.30. Pracownicy bardzo cenią sobie to, że w ostatni roboczy dzień tygodnia kończą pracę nieco wcześniej i mają wydłużony weekend.

Zatrudnione osoby mogą indywidualnie wnioskować o zmianę godzin pracy, więc w praktyce przychodzą do biura o rozmaitych porach i o różnych godzinach wychodzą. Jednak staramy się, by w przedziale godzinowym 9 – 13 wszyscy byli dostępni, ponieważ w dużej mierze pracujemy zespołowo i taki czas, gdy każdy jest do dyspozycji, jest potrzebny.
Co można powiedzieć o rekrutacji w Państwa firmie?

Rekrutacja nowych pracowników to u nas proces złożony, wieloetapowy. Ma to swoje uzasadnienie. Stanowimy bardzo zgrany zespół i zależy nam na tym, by kolejne osoby stały się jego wartościowym uzupełnieniem, by szybko się z nami zintegrowały i dobrze poczuły w istniejącej kulturze organizacyjnej firmy. Dlatego nie tylko sprawdzamy kandydatów pod kątem posiadanej wiedzy i umiejętności (czyli szeroko rozumianych kompetencji), ale również chcemy poznać ich osobowość, dowiedzieć się, jakim kandydat jest człowiekiem, jak się zachowuje w grupie, czym się interesuje, czy jego światopogląd jest zbieżny z wartościami, które wyznajemy, realizując naszą misję. Na proces rekrutacji składa się wypełnienie ankiety, czasem testy umiejętności, a przede wszystkim kilka rozmów prowadzonych w naszym biurze. To wszystko pomaga nam zdecydować, czy dana osoba będzie dopasowana do zespołu, do swojego zakresu obowiązków, a także do sposobu zarządzania firmą przez przełożonego.
Jak wygląda wprowadzenie do rozpoczęcia pracy / okres próbny?

Zanim nowy pracownik zacznie wykonywać swoje obowiązki, przechodzi wiele szkoleń. Są to spotkania i warsztaty – zarówno z przełożonym, jak i z innymi pracownikami – które mają na celu przedstawienie mu firmy, pokazanie, jak u nas wszystko funkcjonuje, co jest dla nas ważne, jakimi kierujemy się zasadami, jakie obowiązują procedury itp. Chcemy, by pracownik nie tylko poznał i zrozumiał swoje zadania, ale także by poczuł się częścią firmowej społeczności i zaczął identyfikować się z naszą misją i standardami.
Jakie są możliwości rozwoju?

Jeśli chodzi o rozwój zawodowy, jest to indywidualne i zależy od zatrudnionej osoby. Pracownik, który podejmuje inicjatywę, zgłasza się do różnych projektów, aktywnie szuka rozwiązań pojawiających się problemów, wychodzi poza swoją strefę komfortu, uczestniczy w trudnych dla firmy wyzwaniach – na pewno stale będzie poszerzał swoje kompetencje, jego zakres odpowiedzialności będzie wzrastał, a to poskutkuje też zmianą stanowiska i oczywiście podwyżką  wynagrodzenia.

Na pewno warto tu wspomnieć o tym, że firma finansuje płatne szkolenia zewnętrzne i opłaca dostęp do fachowych źródeł wiedzy - wystarczy, że pracownik zgłosi i uzasadni taką potrzebę.

Jednak pracownicy rozwijają się tutaj również w szerszym aspekcie. Ze względu na profil firmy (nowoczesna edukacja), mogą oni zdobywać wiedzę z obszarów dotychczas mało im znanych. Wielu z nich podkreśla, że właśnie to bardzo lubi w swojej pracy.
Czy są jakieś dodatkowe udogodnienia dla pracownika?

Bardzo dbamy o to, by pracownicy mogli wykonywać swoje obowiązki w warunkach jak najbardziej sprzyjających efektywnej pracy. Zajmujemy dużą przestrzeń biurową w nowoczesnym stylu, ale nie stosujemy systemu open space, bo chcemy, by każda zatrudniona osoba miała trochę prywatności i spokoju. Pracownicy są rozmieszczeni w pokojach 2 – 4 osobowych, każdy z nich ma do dyspozycji własny laptop, dodatkowy duży monitor oraz nowoczesny, komfortowy fotel (gamingowy).

W biurze dostępna jest dobrze wyposażona kuchnia, jadalnia, biblioteczka, salka fitness i salka konferencyjna. Przy budynku biurowym znajduje się firmowy parking, a osoby, które dojeżdżają rowerem lub uprawiają jogging, mogą skorzystać na miejscu z łazienki z prysznicem, a nawet wyprasować sobie strój na przebranie (dostępny jest sprzęt do prasowania).

Każdy pracownik może korzystać z przerwy regeneracyjnej (pół godziny w ciągu dnia), w czasie której może wyjść na spacer lub skorzystać z naszej salki fitness, zaopatrzonej w maty, rowerek stacjonarny, piłki fitness, rollery.

Z finansowych przywilejów można wymienić atrakcyjny system premiowania, dofinansowanie zajęć sportowych, częściowa lub pełna refundacja opłat za przedszkole, jak również dodatek na wyprawkę szkolną dla dziecka.
Czy istnieje możliwość wykonywania części obowiązków zdalnie?

Generalnie preferowana jest praca stacjonarna, a zwłaszcza w przypadku nowych osób, które powinny dobrze poznać współpracowników a także wszelkie procesy zachodzące w firmie. Osoby, które pracują już dłuższy czas, mogą w uzasadnionych przypadkach wnioskować o pracę częściowo zdalną lub – w razie wyprowadzki z Poznania - o pracę w pełni zdalną.

Jeśli chodzi o osoby nowo zatrudnione, praca zdalna jest możliwa jedynie w wypadkach sporadycznych, spowodowanych prywatną sytuacją pracownika i dotyczy pojedynczych dni.
Jak wygląda środowisko pracy – czy jest to raczej współpraca między pracownikami czy bardziej indywidualny styl?

Zdecydowanie jest to praca zespołowa. Prowadzimy równolegle wiele projektów i pracownicy niemal nieustannie konsultują się między sobą, wspólnie szukają dobrych rozwiązań, testują nawzajem efekty swojej pracy – a wszystko po to, by do klienta trafiał produkt możliwie najlepszej jakości. Organizujemy też burze mózgów lub wewnętrzne ankiety, bo uważamy, że grupa jest w stanie stworzyć coś znacznie lepszego niż jednostka.
Jaka atmosfera panuje w biurze?

W zespole panuje wspaniała atmosfera, co pracownicy zarówno ci wieloletni, jak i nowi – często podkreślają. Wszyscy staramy się dbać o ten aspekt, jesteśmy dla siebie pomocni, życzliwi, a jeśli zaistnieją jakieś nieporozumienia, co zdarza się w każdej firmie, staramy się od razu je wyjaśniać. Każda osoba w zespole jest darzona szacunkiem i ceniona, bo wnosi do teamu coś unikalnego – swoją osobowość, wiedzę, doświadczenie zarówno zawodowe, jak i życiowe. W edukacji dzieci, czym zajmujemy się na co dzień, jest to bardzo ważne. Łączy nas pasja do tego, co robimy, dlatego nasza współpraca przynosi piękne owoce, co jeszcze bardziej mobilizuje nas i jednocześnie zacieśnia nasze więzy.
Jakie kompetencje miękkie są szczególnie cenione w Państwa firmie?

Myślę, że częściowo już na to odpowiedziałam przy poprzednich pytaniach :). Na pewno bardzo ważna jest umiejętność pracy w grupie, na co składa się otwartość i chęć dzielenia się swoją wiedzą i pomysłami, odwaga do wyrażania swojego zdania, ale też umiejętność słuchania, wyciągania wniosków. Równie ważna jest pokora, by umieć przyznać się do błędu lub przyjąć konstruktywną krytykę. Wspólnie szukamy dobrych rozwiązań i taka perspektywa sprawia, że nieustannie się rozwijamy. A wracając do tematu pracy w grupie – oczywiście niezwykle ważna jest też kultura osobista oraz stosunek do drugiego człowieka, czyli życzliwość, chęć pomocy, a także poszanowanie dla cudzych poglądów czy przekonań.
Czy mogłaby Pani powiedzieć kilka słów o sobie jako przełożonym?

Może to dziwnie zabrzmi, ale… kocham swój zespół :). Wiadomo, wszyscy jesteśmy ludźmi, mamy swoje lepsze i gorsze chwile, ale udało mi się zgromadzić wokół siebie ludzi, którzy chyba podzielają moją pasję (dbanie o wszechstronny rozwój dzieci), a już na pewno świetnie realizują misję firmy, co widzę każdego dnia. Jako przełożona staram się przede wszystkim wytyczać ścieżki, zachęcać, inspirować, dbać, byśmy nie zbaczali z kursu. Często wspólnie dyskutujemy, rozważamy różne opcje, dzielimy się pomysłami. Staram się nie ingerować bezpośrednio w sposób realizacji zadań przez pracowników, a jedynie wspierać ich wtedy, gdy mnie potrzebują. Mam do swoich pracowników pełne zaufanie i wiem, że mogę na nich liczyć. I mam nadzieję, że oni też czują, że mogą liczyć na mnie. Objawia się to także wtedy, gdy pracownik ma jakieś problemy osobiste i potrzebuje wziąć wolne, zmienić godziny pracy lub przejść na pracę zdalną.
Dziękuję za rozmowę :).