Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Wywiady

Jak to z Basią było... - wywiad z autorką i ilustratorką

Gdy czytałam „Basię”, uderzyło mnie przede wszystkim to, że bohaterka tej serii to dziewczynka niezwykle autentyczna. Prawdziwa wręcz do bólu ;) – to potwierdzi chyba każdy rodzic dziecka w wieku przedszkolnym. Trudno uwierzyć, że to fikcja literacka. Jak udało się to Pani osiągnąć? To wynika z Pani doświadczenia jako matki, wspomnień z dzieciństwa czy też jakiejś pisarskiej intuicji?

Uratowała mnie wrażliwość

Rozmowa z Barbarą Dziobek o wpływie dzieciństwa na rodzicielstwo, o fałszywych przekonaniach rodziców, o działalności Małopolskiego Instytutu Rozwoju Rodziców i o tym, co jest najważniejsze w wychowywaniu dziecka.

Uczyć i wychowywać z pasją

Nauka w klasach I - III to bardzo ważny etap w edukacji dziecka. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele, mają tu swój istotny wkład. Poprosiłam panią Wiśniewską-Koszelę, wieloletniego i cenionego pedagoga edukacji początkowej, by opowiedziała nam trochę o swoich doświadczeniach.

Trzeba pozwolić dziecku żyć

Rozwój to proces bardzo złożony i nie sprowadza się do samego działania. Dlatego trzeba pozwolić dziecku żyć. I to nie tylko wtedy, kiedy rozpiera je energia, ale i wtedy, gdy z jakichś powodów opadają mu skrzydła. Może mieć chwile słabości, spadku energii, kondycji, woli, a nawet tej, zwykle mocnej, wewnętrznej motywacji.

Syndrom Gardnera, a sprawa ojca

Syndrom Gardnera - zaburzenie występujące u dziecka, które w przypadku rozwodu rodziców jest czynnie angażowane w potępianie i krytykowanie jednego z rodziców, przy czym oczernianie to jest często nieuzasadnione i/lub wyolbrzymiane. Stosowane wobec dziecka metody ("pranie mózgu", manipulacja, szantaż emocjonalny, indoktrynacja) powodują daleko idące konsekwencje dla psychiki dziecka.

Jak uczyć się szybko, łatwo i przyjemnie?

Gdy porównujemy wymogi szkolne z naszych czasów z materiałem do nauki, jaki mają dziś nasze dzieci, ogarnia nas współczucie. Dzieci i młodzież wchłaniają w siebie masę informacji i często dzieje się to kosztem ogromnej ilości czasu i energii. Nie musimy jednak patrzeć bezradnie na ich zmagania - możemy im pomóc.