Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Wielcy ludzie, ciekawe postacie

W tym dziale chcemy przybliżyć dzieciom ludzi, którzy są znani w naszym kraju lub na świecie ze względu na swoje dokonania i wkład w ogólnoludzkie dobro. Mówimy często o nich "wielcy ludzie", a przecież byli to tacy sami ludzie jak każdy z nas. Urodzili się w jakimś miejscu na świecie, mieli swoje radości i troski, wady i zalety, mocne strony i słabości. Też byli dziećmi i też chodzili do szkoły :). Potem, dzięki własnej pasji, rozwijaniu swoich talentów, dzięki uporowi i wytrwałości, dokonywali rzeczy wielkich. Każdy z nas ma w sobie jakiś talent - warto go odnaleźć i rozwinąć, by również zrobić coś dobrego dla siebie i innych.

Zaczynamy od Mieszka I, stopniowo będziemy dodawać kolejne postacie. Na początek zajmiemy się sławnymi Polakami, potem poopowiadamy także o innych wielkich ludziach z całego świata.

Każdej nowej postaci będzie towarzyszyło opowiadanie, w którym spotkamy się z Kamilem i jego przemiłym sąsiadem - panem Zarzyckim. Opowieściom tym będą towarzyszyć zawsze ćwiczenia i łamigłówki, kolorowanka oraz jednostronicowy komiks - to wszystko pomoże zapamiętać nowe informacje i utrwalić zdobytą wiedzę.

Mamy nadzieję, że dział ten spodoba Ci się i będziesz tu często zaglądać :).

Materiały są ułożone dziedzinami, z którymi były związane opracowane postacie.

Natomiast podział ze względu na pochodzenie opracowanych osobistości znajdziesz tutaj:
Sławni Polacy // Poza Polską.

Sprawdź też ćwiczenia w innych działach:

Wesołej zabawy!

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.