Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Czytanie ze zrozumieniem

Poznanie liter alfabetu i nawet płynne czytanie to dopiero pierwszy krok na drodze do rozwinięcia umiejętności czytania. Czytamy przecież teksty w określonym celu – by znaleźć jakieś informacje, by dowiedzieć się czegoś konkretnego, a w przypadku beletrystyki – by poznać akcję powieści i zachwycać się zastosowanymi środkami wyrazu. Dlatego ważną umiejętnością jest czytanie ze zrozumieniem. Ćwiczenia dostępne poniżej pomogą tę umiejętność rozwinąć.

Darmowy arkusz do pobrania

Przy okazji: warto pamiętać, że czytanie na głos utrudnia zrozumienie tekstu i spowalnia sam proces czytania. Nie trenuj dziecka przesadnie w czytaniu na głos, bo ta umiejętność nie jest nam na co dzień specjalnie potrzebna :). Szczególnie jeśli dziecko czyta tekst w celu zrozumienia jego treści, pozwól mu czytać po cichu.

Stopniowo będziemy uzupełniali materiały w tym dziale o kolejne teksty.

Zobacz także:

Zajrzyj także do gier online:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.