Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Mały chemik

ćwiczenie na percepcję wzrokową

Chemia kojarzy się z czymś bardzo zawiłym i skomplikowanym. Ale wcale nie musi tak być! Odpowiednio podana, może okazać się wspaniałym tematem do ćwiczenia różnych umiejętności dziecka.

Cząsteczki związków chemicznych - ze względu na swój charakterystyczny wygląd - mogą służyć rozwijaniu percepcji wzrokowej, koncentracji uwagi i orientacji przestrzennej, a przy okazji będą stanowić dobry wstęp do rozmowy o pierwiastkach i atomach oraz oswoją dzieci z ciekawą dziedziną nauki, jaką jest chemia.

Gdy w przyszłości dziecko przystąpi do lekcji chemii "na poważnie", przyswajanie wiedzy będzie łatwiejsze, jeśli pierwszy kontakt z tą tematyką zostawi w głowie dziecka przyjazne wspomnienia, a także ślady obrazków czy pojęć.

WAŻNE (dla zbyt ambitnych rodziców) - celem tych ćwiczeń jest zabawa, a nie zapamiętywanie wyglądu cząsteczek czy nazw pierwiastków!!! Jednak - gdy dziecko zapyta o jakąś nazwę, śmiało możemy zaspokoić jego ciekawość i kompetentnie mu odpowiedzieć, w czym pomogą nasze pomoce dodatkowe (wykaz pierwiastków, arkusze dodatki, czasem podpisy na samym arkuszu z ćwiczeniem). Wszystkie struktury pokazane na obrazkach pokazują rzeczywisty wygląd cząsteczek wybranych substancji chemicznych. Jedynie dobór kolorów jest zupełnie przypadkowy.

Będziemy tu zamieszczać ćwiczenia zarówno na poziomie przedszkolnym, jak i wczesnoszkolnym.


Poniżej znajduje się wykaz pierwiastków użytych w naszych ćwiczeniach:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.