Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Jak przygotować fiszki

1.
 
Wybierz arkusz, z którego chcesz przygotować fiszki.

W tym celu wejdź do działu z wybranym językiem, a następnie do lekcji o wybranym temacie. My dla przykładu wybraliśmy kartę z j. angielskiego, z lekcji Owoce.

Możesz wybrać arkusz kolorowy lub biało-czarny, do pokolorowania przez dziecko.
2.
 
Wytnij prostokąty obejmujące pary słów. Linie cięcia do przygotowania fiszki ze słowem "śliwka" są pokazane czerwoną linią.

Z jednego arkusza uzyskasz trzy fiszki.
3.
 
Prostokąt z parą obrazków zegnij na pół. Linię zgięcia pokazaliśmy tutaj żółtą kreską.
4.
 
Po zgięciu otrzymasz fiszkę z danym słowem. Na jej przedniej "okładce" będzie słówko w języku obcym, na tylnej - to samo słówko w języku polskim.

Fiszki możesz stawiać na stole obrócone do dziecka np. stroną polskojęzyczną. Dziecko po podaniu odpowiednika w języku obcym, obraca fiszkę i sprawdza prawidłowość swojej odpowiedzi.

W serwisie są dostępne następujące fiszki: