Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Kolorowanki - dzieci 4-8 l.

Kolorowanki to jedna z ulubionych rozrywek małych dzieci, mająca jednocześnie niezwykłe walory edukacyjne. Dzięki kolorowaniu obrazków dziecko trenuje mięśnie dłoni, uczy się manipulowania kolorami i łączenia barw, nabiera wprawy w obserwacji i odwzorowywaniu świata a także rozwija kreatywność, tworząc własne kompozycje kolorystyczne.

Kolorowanki mogą służyć jako świetny pretekst do porozmawiania z dzieckiem na różne tematy, wyjaśnienia mu wielu zjawisk i zasad. Zajrzyj również na nasz wpis na blogu "Kolorowanki dla dzieci - 7 sposobów na ich wykorzystanie", bo - wbrew pozorom - kolorowanki mogą służyć nie tylko do kolorowania :).

Chcemy, by nasze kolorowanki służyły rozwojowi intelektualnemu i emocjonalnemu Twojego dziecka, dlatego kładziemy nacisk na to, by przedstawiać różne aspekty naszej rzeczywistości, unikamy natomiast scenek ze "słodkich" kreskówek - tych jest pełno w sieci i na pewno znajdziesz je gdzie indziej.

Jeśli w naszym zestawie tematów brakuje Ci jakiejś kategorii tematycznej, zaproponuj nam ją, korzystając z formularza kontaktowego. Nasi rysownicy chętnie podejmą każde wyzwanie :). Zestaw kolorowanek jest stale rozbudowywany.

Wiele obrazków do kolorowania znajdziesz również w działach Łamigłówki dla dzieci (wszystkie łamigłówki do wydruku mogą służyć jednocześnie jako kolorowanki), Moje książeczki (książeczki do wydruku i samodzielnego złożenia z obrazkami do kolorowania),  Nauka liter (np. Alfabet w kolorowankach), a także Bajki dla dzieci (bajki w wersji do wydruku mają ilustracje przeznaczone do kolorowania).

Poniżej znajdziesz kolorowanki dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat.
Kolorowanki dla dzieci młodszych (3- i 4-letnich) znajdziesz w dziale:
Kolorowanki dla maluchów.

Pozostaje nam więc życzyć radosnego kolorowania :)

W tej sekcji są dostępne następujące sekcje tematyczne:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.