Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki matematyczne

ciekawostki matematyczne

Świat matematyki jest niezwykły. Stanowi ona fundament innych nauk ścisłych, takich jak chemia, fizyka czy informatyka - nie bez powodu nazywana jest królową nauk. Poznawanie matematyki jest potrzebne,
bo liczby pozwalają opisać otaczającą nas rzeczywistość.

W matematyce można odnaleźć wiele interesujących zagadnień. Od wieków ludzie wymyślali zagadki, które z pozoru wydawały się trudne, a ich rozwiązania okazywały się proste. Również postacie samych matematyków, ich życie i dokonania, potrafią być fascynujące.

W tej sekcji sukcesywnie będziemy publikować przeróżne ciekawostki matematyczne. Poznacie słynnych matematyków, intrygujące wydarzenia i zajmujące zagadki, z którymi niegdyś borykała się ludzkość. Co więcej, stworzone przez nas arkusze pozwolą Wam prześledzić odkrycia
i samodzielnie przekonać się o ich prawdziwości. Kto wie, może sekcja ta zainspiruje Was do przeprowadzania własnych badań?

Zapraszamy do nauki i zabawy :).

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.