Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Powiedz, dlaczego...

materiały obrazkowe - ćwiczenie do wydruku - dla przedszkolaków - dla uczniów - powiedz dlaczego - myślenie przyczynowo skutkowe

"A dlaczego..." - każdy opiekun malucha na pewno spotkał się nieraz z lawiną pytań zaczynających się od tego wyrażenia. Ale czy jesteś w stanie docenić ich siłę? Te pytania mają nie tylko doprowadzić do zaspokojenia dziecięcej ciekawości. Są potężnym narzędziem, dzięki któremu młody człowiek uczy się rozumieć związki przyczynowo-skutkowe.

Poniższe ćwiczenia mają pomóc dziecku dostrzegać zależności między wydarzeniami i trenować logiczne myślenie. Na każdym arkuszu znajdują się cztery obrazki. Dzięki dołączonym do nich pytaniom nakierowujemy na konkretny łańcuch przyczynowo-skutkowy. Zadaniem dziecka jest znalezienie odpowiedzi, które będą logicznymi wyjaśnieniami narysowanych scenek. Dodatkowo można użyć wyobraźni i opowiedzieć, co mogło dziać się wcześniej i co stało się potem. Będzie to dodatkowy trening kreatywności :).

Arkusze udostępniamy w wersji czarno-białej i kolorowej. Stopniowo będziemy dodawać kolejne zestawy ćwiczeń.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.