Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Biblioteka Linków - instrukcja

Biblioteka linków to narzędzie, które umożliwia Ci stworzenie i zarządzanie własną strukturą linków, kierujących do wybranych przez Ciebie stron i arkuszy pdf zawartych w serwisie.

Biorąc pod uwagę fakt, że serwis Superkid zawiera ogromną liczbę materiałów, rozmieszczonych w rozbudowanej, kilkupoziomowej strukturze, takie narzędzie będzie Ci bardzo pomocne. W jednym miejscu możesz umieścić linki do swoich ulubionych stron i arkuszy, możesz również tworzyć katalogi i foldery, dzięki czemu pogrupujesz linki wg własnych kryteriów.

Poniżej przedstawiamy opis sposobu korzystania z biblioteki linków.

  1. Informacje ogólne o bibliotece linków
  2. Dodawanie linków do biblioteki
  3. Zarządzanie biblioteką
 

1. Informacje ogólne o bibliotece linków

Dostęp do biblioteki linków ma każdy użytkownik, posiadający wykupiony abonament. Po zalogowaniu do serwisu, w pomarańczowym menu, umieszczonym w prawej części nagłówka strony, widnieje opcja "Biblioteka linków", której kliknięcie powoduje wejście do własnej biblioteki.

Biblioteka może zawierać dowolną liczbę linków do stron i arkuszy pdf zawartych w serwisie. Jej struktura jest dwupoziomowa. Na pierwszym poziomie znajdują się utworzone przez Ciebie katalogi, których celem jest pogrupowanie linków wg własnych, ogólnych kryteriów. W każdym katalogu mogą znajdować się linki oraz foldery. W folderach mogą być umieszczone tylko linki.

 

2. Dodawanie linków do biblioteki

Linki mogą kierować zarówno do stron serwisu, jak i do konkretnych arkuszy pdf.

Aby dodać do biblioteki link, kierujący do wybranej strony, kliknij przycisk "Dodaj do biblioteki", widoczny w prawej, górnej części danej strony.

Link do arkusza pdf możesz dodać, klikając na nim prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję "Dodaj do biblioteki" z menu kontekstowego, które się pokaże.

W obu opisanych przypadkach pojawi się okienko, w którym możesz wpisać swoją nazwę linku oraz wybrać lub utworzyć nowy katalog:

Po wyborze katalogu docelowego dla linku, pojawi sie możliwość wskazania folderu docelowego wewnątrz danego katalogu. Tworzenie folderów wewnątrz katalogów nie jest obowiązkowe. Przydaje się w sytuacji, gdy katalog będzie zawierał dużo linków, wtedy foldery umożliwiają ich grupowanie.

Po wprowadzeniu wszystkich danych i kliknięciu przycisku "Zapisz", link zostaje dodany do biblioteki.

 

3. Zarządzanie biblioteką

Pierwszy poziom biblioteki:

Po wejściu do biblioteki linków ukazuje się obrazkowa lista wszystkich utworzonych katalogów. Ostatnim elementem jest przycisk "Dodaj", którego kliknięcie pozwala utworzyć nowy katalog:

Aby wejść do wybranego katalogu, wystarczy w niego kliknąć lewym przyciskiem myszy. Natomiast kliknięcie prawym przyciskiem powoduje otwarcie menu kontekstowego, zawierającego opcje pozwalające zmienić nazwę, opis i kolor katalogu, a także go usunąć.

Na stronie biblioteki, pod listą katalogów, znajdziesz opis sposobu wykonywania różnych czynności w bibliotece.

 

Drugi poziom biblioteki:

Po wejściu do wybranego katalogu, ukazuje się lista zawartych w nim folderów i linków. Nad listą dostępne sa przyciski, które pozwalają utworzyć nowy folder lub link.

Kliknięcie lewym przyciskiem myszy na linku otwiera linkowaną stronę lub arkusz pdf, natomiast kliknięcie na folderze powoduje jego rozwinięcie lub zwinięcie.

Możesz zmienić nazwę istniejącego folderu lub linku, wybierając odpowiednią opcję z menu kontekstowego, pojawiającego się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Pod listą, w dolnej części strony, znajdziesz opis sposobu wykonywania różnych czynności.