Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Rozejm bożonarodzeniowy

ciekawostki historyczne - rozejm bożonarodzeniowy - żołnierze - brytyjski i niemiecki - składają sobie świąteczne życzenia

I wojna światowa, która wybuchła w lipcu 1914 roku, była tragicznym doświadczeniem dla ludzkości. Na froncie zachodnim, gdzie walczyli głównie Francuzi i Brytyjczycy przeciwko wojskom niemieckim, żołnierze przez wiele miesięcy stacjonowali w okopach. Jakże okropna musiała być dla nich wizja spędzania Bożego Narodzenia w taki sposób!

W wigilijny wieczór 1914 roku doszło do niespodziewanego zdarzenia. Na obszarze Flandrii Niemcy przystroili linię okopów oświetlonymi choinkami. Następnie zaśpiewali kolędę „Cicha noc”, a Brytyjczycy zawtórowali im po angielsku. Po obu stronach spontanicznie opuszczano okopy. Nikt nie strzelał. Składano sobie życzenia i wymieniano się podarunkami. Został zawarty nieoficjalny rozejm, który objął zasięgiem inne punkty frontu. W czasie jego trwania żołnierze chowali poległych, a nawet rozgrywali mecze piłki nożnej.

Ten piękny gest nie spotkał się z aprobatą głównodowodzących obu stron konfliktu oraz części wojsk. W wielu miejscach wciąż trwały działania wojenne, a kolejne próby bratania się z wrogiem były surowo karane. To nieformalne zawieszenie broni trwało jeszcze w styczniu, potem wznowiono walki. Ostatecznie wojna toczyła się do 1918 roku i pochłonęła miliony ofiar.

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.