Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - HONGKONG

Hongkong

Hongkong

Hongkong to niezwykły ośrodek miejski, położony nad Morzem Południowochińskim. Jego nazwa oznacza «pachnący port» i pochodzi ponoć od drewna sandałowego, z którego wyrabiano tutaj wonne kadzidełka. Swoim terytorium obejmuje wyspy Hongkong i Lantau oraz część półwyspu Koulun wraz z wieloma przybrzeżnymi wysepkami.

Ta ogromna metropolia ma bardzo ciekawą historię. W XIX wieku Brytyjczycy założyli tutaj port handlowy, wokół którego z czasem wyrosło miasto. Hongkong był kolonią brytyjską do 1997 roku, kiedy to wrócił do Chin jako specjalny region administracyjny.

Jest to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Znajdziemy w nim liczne drapacze chmur, jeden z najdłuższych mostów świata, nowoczesne metro, gigantyczne lotnisko czy podwodny tunel. Hongkong to także jeden z najważniejszych ośrodków biznesowych, finansowych i handlowych na świecie, w którym mieszkają ludzie wszelkich ras, wyznań i narodowości.

Cały region jest również bardzo atrakcyjny dla turystów, a jedną z jego wyjątkowych atrakcji stanowi buddyjski klasztor, w którym znajduje się wykonany z brązu 34-metrowy posąg siedzącego Buddy.