Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

PIŁECZKA SYLABOWA

- PIŁECZKA SYLABOWA -

Do zabawy będą potrzebne:

  • dowolna piłka lub piłeczka

Jak się bawić?

Jeśli bawimy się w domu, piłkę będziemy turlać, jeśli na dworze - możemy ją rzucać. Jeden z uczestników zabawy (np. mama) turla piłkę do dziecka, wypowiadając jednocześnie jakąś sylabę. Dziecko turla piłkę z powrotem do rodzica, dopowiadając  drugą sylabę (lub więcej sylab), które w razem z pierwszą utworzą słowo.

Starsze dziecko, które już samodzielnie potrafi rozpoznawać sylaby, może - turlając (lub rzucając) piłkę do drugiego uczestnika zabawy - dokończyć słowo, a zaraz potem samodzielnie powiedzieć nową sylabę, która będzie zadaniem dla kolejnego gracza.

W przypadku starszych dzieci możemy dodatkowo utrudnić zadanie, stawiając warunek, że tworzymy słowa tylko na określony temat (np. związane z zimą lub ze szkołą). Innym urozmaiceniem zabawy jest założenie, że wypowiedziana sylaba nie musi być pierwszą sylabą słowa, ale którąkolwiek, czyli może znajdować się także wewnątrz słowa.

Wesołej zabawy!