Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Jak otwierać pliki PDF do wglądu?

Jeśli po kliknięciu w link do pliku PDF w naszym serwisie nie otwiera się jego podgląd w programie Acrobat Reader (lub nie pokazuje się taka możliwość) i masz do wyboru jedynie zapisanie pliku na dysk w wyznaczonej lokalizacji, to skorzystaj z poniższej instrukcji pokazującej, jak właściwie skonfigurować wybraną przeglądarkę internetową.

Najpierw upewnij się, że w Twoim komputerze jest zainstalowany program Adobe Acrobat Reader, który jest potrzebny do otwierania i drukowania plików PDF. Jeśli nie jest, to możesz go bezpłatnie pobrać z tej strony.

Sposób konfiguracji poszczególnych przeglądarek:

  1. Firefox
  2. Chrome
  3. Microsoft Edge
 

1. Przeglądarka Firefox

W prawym górnym rogu przeglądarki wciśnij przycisk otwierający menu i kliknij w "Opcje":

 

Na stronie, która się otworzy, w lewym menu wybierz "Ogólne" i przewiń do sekcji "Pliki i aplikacje". W podsekcji "Aplikacje" znajdź na liście pozycję "Portable Document Format (PDF)" i w jej prawej części wybierz opcję "Użyj aplikacji Adobe Acrobat Reader":

 

Od teraz, gdy klikniesz w dowolny link PDF w serwisie, otworzy się poniższe okienko, w którym możesz zdecydować, że plik ma zostać otwarty w programie Adobe Acrobat Reader:

 

2. Przeglądarka Chrome

Kliknij w dowolny link PDF w serwisie. Gdy przeglądarka go pobierze, pojawi się na dole belka, a w jej lewej części będzie pokazana nazwa pliku oraz przycisk pozwalający rozwinąć menu. Wciśnij go i wybierz opcję "Zawsze otwieraj w Adobe Reader". Od tej pory każde kliknięcie linku PDF spowoduje pobranie pliku i automatyczne otwarcie w programie Adobe Acrobat Reader.

 

3. Przeglądarka Microsoft Edge

Kliknij w dowolny link PDF w serwisie. Gdy przeglądarka go pobierze, pojawi się na dole belka, a w jej lewej części będzie pokazana nazwa pliku oraz przycisk pozwalający rozwinąć menu. Wciśnij go i wybierz opcję "Zawsze otwieraj za pomocą przeglądarki systemowej". Od tej pory każde kliknięcie linku PDF spowoduje pobranie pliku i automatyczne otwarcie w programie Adobe Acrobat Reader.