Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Uczymy dzieci STAWIAĆ sobie CELE

Umiejętność stawiania sobie celów i dążenie do ich realizacji jest jedną z najważniejszych umiejętności w życiu człowieka. Wielu dorosłych nie posiada tej umiejętności, dlatego mamy wokół siebie tak wielu sfrustrowanych ludzi, którzy są niezadowoleni z warunków, w jakich żyją, obwiniają wszystko wokół siebie za swoje niepowodzenia i nie do końca wiedzą, po co żyją ;). Tacy ludzie nigdy nie zaznają pełni szczęścia, bo prawdziwe szczęście człowiek osiąga wtedy, gdy może się realizować, rozwijać i dawać coś z siebie innym. Gdy krok po kroku realizuje swoje plany i spełnia marzenia. Tego się nie da zrobić bez wytyczania celów.

Dlatego tak ważne jest, by nasze dzieci od małego przyzwyczajać do tego, by na początku roku zastanowiły się nad tym, co chcą w danym roku osiągnąć. I nie chodzi tu o tak zwane postanowienia noworoczne, bo te są stawiane tylko po to, by już w lutym o nich całkowicie zapomnieć ;).

Usiądź z dzieckiem i spiszcie listę jego celów. Pod tym tekstem, na dole strony, znajdziesz arkusz celów dla dzieci szkolnych i arkusz dla przedszkolaka, które różnią się tym, że uczeń wypisze cele swoimi słowami, a przedszkolak je narysuje. O tym, jakie to mogą być cele i jak je stawiać, poczytasz na naszym blogu - zachęcam Cię, byś zajrzał do tych wpisów:

Dziecko będzie miało jeszcze większą motywację, jeśli będzie widziało, że Ty sam sporządziłeś swoją listę celów. Pamiętaj, że najlepiej uczymy dzieci na swoim przykładzie, poprzez działanie :). Gdy dziecko sporządzi już swoją listę celów, niech ładnie przyozdobi kolorami cały arkusz i powiesi go u siebie w pokoju na "honorowym" miejscu, a potem koniecznie, w ciągu roku, powinno odhaczać to, co już udało mu się osiągnąć.

Na koniec podamy przykładowe cele dzieci, żeby Cię troszeczkę zainspirować :).

przykłady dla przedszkolaka:
 • umiem samodzielnie wiązać sznurówki
 • ubieram się bez pomocy mamy i taty
 • sam(a) przygotuję laurkę na Dzień Babci
 • sam(a) wieczorem sprzątam swoje zabawki
 • prowadzę własny słowniczek rysunkowy poznanych angielskich słówek
 • itd...
przykłady dla ucznia:
 • biorę udział w konkursie recytatorskim
 • unikam plotkowania na temat innych osób
 • utrzymuję porządek w swoim pokoju
 • co tydzień czytam jedną nową książkę z biblioteki
 • uzbieram z kieszonkowego 50 zł na grę komputerową
 • itd...

Pamiętajmy o tym, że cele powinny zawierać nie tylko obowiązki, ale i przyjemności, osiągnięcie których wymaga troszkę wysiłku.

Teraz pozostaje tylko wydrukować arkusz celów na ten rok i - DO DZIEŁA :).