Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - CZARNY DIABEŁ MORSKI

czarny diabeł morski

Czarny diabeł morski

Zwierzę to nie ma nic wspólnego z diabłami. Czarnym diabłem morskim nazwano rybę żyjącą w oceanicznych głębinach ze względu na jej charakterystyczny wygląd.

Jest to niewielkie stworzenie należące do rzędu żabnicokształtnych – samica mierzy zaledwie kilkanaście centymetrów długości, a samiec jest jeszcze mniejszy. Żyjąc na głębokości od kilkuset do kilku tysięcy metrów, gdzie panują całkowite ciemności, ryba ta wykształciła ciekawy organ – na jej głowie znajduje się długi słupek, z którego zwisa własna „latarenka”, tzw. wabik. Służy ona do zwabiania zdobyczy, która podążając za światełkiem, wpada wprost do paszczy czarnego diabła morskiego.