Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - KIJANKI

kijanki

Kijanki

Czy kijanka ma coś wspólnego z kijem? Wcale nie :). Kijanka to maleństwo żaby. Kiedy żaby chcą mieć dzieci, składają pod wodą jajeczka, które nazywamy skrzekiem. Takie jajeczka wyglądają jak maleńkie galaretkowe kulki i nie przypominają w niczym ptasich jajek. Ze skrzeku wykluwają się maciupeńkie czarne żyjątka, które wyglądają jak przecinki albo nutki. Dopiero kiedy zaczynają rosnąć, stają się podobne do dorosłej żaby. Znika ich ruchliwy ogonek, a wyrastają im płetwiaste łapki. I kto by powiedział, że z takiego niepozornego "przecinka" wyrośnie urodziwa żabka ;).