Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - ŁZY

łzy

Łzy

Kiedy jest nam smutno, coś nas bardzo boli lub wystraszymy się nie na żarty, wtedy z naszych oczu wydobywa się tajemniczy płyn. Co to takiego i skąd się bierze?

Za produkcję łez odpowiadają gruczoły łzowe, które doprowadzają je do naszych oczu specjalnymi kanalikami. Płyn ten jest niezbędny, aby nawilżać naszą gałkę oczną, zabijać bakterie i wypłukiwać zanieczyszczenia. Łzy składają się głównie z wody, małej ilości soli i białek. Mrugając powiekami, rozprowadzamy łzy po całej gałce ocznej, nieustannie ją nawilżając. Jeżeli wpadnie nam do oka muszka lub paproszek, oko zaczyna łzawić, aby pozbyć się nieproszonego gościa.