Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - MAK

mak

Mak

Gdy zjadacie chrupiące bułeczki z makiem lub pyszny, świąteczny makowiec, nie zastanawiacie się pewnie, skąd się biorą te maleńkie, czarne ziarenka. To nasiona rośliny o tej samej nazwie.

Pod płatkami kwiatu ukrywa się makówka, która wygląda jak mały pojemniczek na nasiona. Gdy makówka dojrzeje i zaczyna wysychać, pojawiają się w niej otworki, którymi jak z solniczki wysypują się czarno-szare nasiona.

Mak możemy powszechnie spotkać na polach, gdzie delikatne, czerwone płatki rzucają się w oczy na tle złotego zboża. Ozdobne odmiany maków są także chętnie hodowane w ogródkach.

Mak posiada zarówno lecznicze jak i trujące właściwości, dlatego jego uprawa jest zazwyczaj kontrolowana.