Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - MODRZEW

modrzew

Modrzew

W naszym rejonie geograficznym to dość popularne drzewo iglaste. W stanie naturalnym najczęściej można je spotkać w Tatrach, ale występuje także na innych terenach naszego kraju, np. jako roślina ozdobna. Drewno modrzewiowe jest cenionym surowcem w budownictwie.

Modrzew ma jasnozielone igły zebrane w pęczki i małe szyszki skierowane ku górze. Jego igły są miękkie i delikatne, a jesienią nabierają miodowo-żółtego koloru. Drzewo to słynie z tego, iż w przeciwieństwie do innych gatunków iglastych, zrzuca swoje igły (czyli liście) na zimę. Dorosły modrzew dorasta do 50 m wysokości.