Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - MUCHOMORY

muchomor

Muchomory

Nawet przedszkolaki znają te piękne grzyby. Są one jesienną ozdobą naszych lasów - szczególnie muchomory czerwone. Okrągły, zgrabny kapelusz w białe plamki jest osadzony na białej nóżce - tzw. trzonie.

Jego uroda spowodowała, że stał się bohaterem bajek, wierszyków, piosenek i filmów dla dzieci. Można go spotkać na ilustracjach i w kolorowankach albo przebrać się za niego na zabawę karnawałową.

Muchomor czerwony jest jednak grzybem szkodliwym i nie powinniście go zbierać ani zjadać. Substancje w nim zawarte mogą powodować lekkie lub ciężkie zatrucia, więc są niebezpieczne dla naszego zdrowia, a czasem i życia. Do rodzinki muchomorowatych należy dużo innych gatunków. Najbardziej znane to: muchomor sromotnikowy, cytrynowy, czerwonawy, jadowity, twardawy czy królewski. Wszystkie grzyby pełnią w lesie ważne funkcje, więc pamiętajcie, aby nie niszczyć ich bez potrzeby.