Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - NAJWIĘKSZE MOTYLE ŚWIATA

największe motyle świata

Największe motyle świata

W dalekiej, egzotycznej krainie żyje największy gatunek dziennego motyla na świecie – rozpiętość jego skrzydeł dochodzi do 27 cm.

Ten piękny owad to motyl z rodziny paziowatych – Ornithoptera alexandrae. Gatunek ten występuje wyłącznie w Papui-Nowej Gwinei, żywi się nektarem i jest zagrożony wyginięciem.

Natomiast największy spośród nocnych motyli żyje w południowo-wschodniej Azji – można go spotkać np. w Chinach i Indonezji. To pawica atlas (Attacus atlas) o rozpiętości skrzydeł dochodzącej do 30 cm.

Samce tego gatunku, jak na ćmy przystało, mają pierzaste czułki, dzięki którym nawet z bardzo dużej odległości wyczuwają obecność samicy. Ich larwy odżywiają się liśćmi. Natomiast dorosłe pawice atlas nie jedzą wcale – po wyjściu z poczwarki ich życie trwa zaledwie kilka dni.