Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - OSET

oset

Oset

Gdy podczas wakacji będziecie wędrować po łące, polu, bawić się na skraju lasu czy w zarośniętym ogrodzie, możecie natknąć się na oset. To roślina bardzo rozpowszechniona w Europie i Azji.

Oset należy do rodziny astrowatych i – jak przystało na przedstawicieli tej grupy – ma ładne kwiaty zebrane w tzw. koszyczek. Nie radzimy jednak zrywać ich do wazonu, gdyż spotkanie z ostem bywa nieprzyjemne. Wprawdzie roślina ta nie parzy jak pokrzywa, ale za to kłuje, ponieważ jej pierzaste listki zaopatrzone są w kolce.