Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - PAZNOKCIE

paznokcie

Paznokcie

Te dziwne twory na koniuszkach naszych palców służyły nam kiedyś jako ochrona oraz do obrony. Są one, tak samo jak pazury oraz racice i kopyta innych zwierząt, rogowym wytworem naskórka. Blaszka paznokcia wyrasta z tzw. macierzy i częściowo jest ukryta pod skórą (tą część nazywamy korzeniem). W obecnych czasach paznokcie pełnią raczej funkcję ozdobną, więc należy o nie dbać. Niektórzy niestety obgryzają paznokcie - fuj! Nie jest to ani smaczne, ani higieniczne, bowiem pod płytką paznokcia zbiera się bardzo wiele bakterii.