Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - PERUKOWIEC

perukowiec

Perukowiec

Czy to odmiana peruki, którą można założyć na głowę, aby zmienić fryzurę? Nie, perukowiec to ozdobny krzew. Jego nazwa wzięła się zapewne stąd, że po zakończeniu kwitnienia z niektórych kwiatostanów tej rośliny wyrastają bardzo dekoracyjne „włoski”. Roślina ta pochodzi z południowo-wschodniej Europy oraz z Azji, gdzie występuje aż po tereny Chin i Himalajów. Ma jajowate liście i drobne kwiatki. Jest uprawiana w ogrodach oraz w parkach. Rośnie powoli, ale może osiągać do 5 metrów wysokości. Szczególnie pięknie wygląda latem i jesienią, kiedy zdobią go peruczki, a liście przybierają intensywne kolory. „Włosy” perukowca mogą być kremowe, różowawe lub czerwone w zależności od odmiany krzewu.